WhatsApp’taki o özellik sadece 1 hafta sürdü! | Ege'de Son Nokta

WhatsApp’taki o özellik sadece 1 hafta sürdü!

WhatsApp’taki o özellik sadece 1 hafta sürdü!


Brezilya’da bir hafta önce başlatılan WhatsApp üzerinden ödeme sistemi Brezilya Merkez Bankası kararıyla askıya alındı.


Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp bir süredir üzerinde çalıştığı özelliğini geçtiğimiz hafta hayata geçirmişti.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg Facebook hesabı üstünden Brezilya’da yaşayan kişilerin WhatsApp’tan para gönderip alabileceğini duyurmuştu.

Ancak İngiliz Daily Mail gazetesinde er alan habere göre, Brezilya’da bir hafta önce başlatılan WhatsApp üzerinden ödeme sistemi Brezilya Merkez Bankası kararına takıldı.

120 milyondan fazla kullanıcısıyla WhatsApp’ın en büyük ikinci pazarı olan Brezilya’da merkez bankası WhatsApp üzerinden ödeme özelliğini askıya aldı.

Başka bir deyişle WhatsApp’ın Brezilya’daki kullanıcılarına sunduğu para transferi özelliğinin ömrü sadece 1 hafta oldu.

Brezilya Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada söz konusu kararın, hızlı, güvenli, şeffaf, açık ve ucuz ödeme sistemleri piyasasında rekabeti koruma amacıyla alındığı belirtildi.

Söz konusu karar kapsamında Mastercard ve Visa’dan WhatsApp üzerinden ödeme ve para transferi işlemlerini durdurmalarını istedi.

Ülke basınında yer alan haberlere göre, 2 şirket, bu talebe uymazsa ceza alabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019