Vanlılar Derneği Yeni Başkanı Ercan Turan’la Hizmete Devam Dedi | Ege'de Son Nokta

Vanlılar Derneği Yeni Başkanı Ercan Turan’la Hizmete Devam Dedi

Vanlılar Derneği Yeni Başkanı Ercan Turan’la Hizmete Devam Dedi

İzmir Karşıyaka Van Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, ismini değiştirerek İzmir Vanlılar Derneği oldu. Genel Kurula giderek isim değişikli yapan dernek başkanı Ercan Turan, “Biz Van’ı seviyoruz ve hedefimiz de İzmir’de Van, Van Kültürünü tanıtmak” dedi.


İzmir’de Vanlılar arasında birlik, dayanışma ve yardımlaşmayı geliştirmek için kurulan Karşıyaka Van Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, geçtiğimiz günlerde genel kurul yaptı.  Genel kurulda, derneği ismi değiştirilerek Vanlılar Derneği oldu. Dernek Başkanı Ercan Turan, genel kurulda yapılmasına karar verilen isim değişikliğinden sonra derneğin yeni yönetim kurulunu açıkladı.

 

Başkan Turan, Van’ı çok sevdiklerini, Vanlı olmaktan gurur duyduklarını ve öncelikli hedeflerinin İzmir’de Van’ı tanıtmak, Van kültürünü göstermek olduğunu belirtti. Turan, “Derneğimiz kapısı bütün Vanlılara ve dostlarımıza sonuna kadar açıktır. Biz memleketimizi seviyoruz ve her ortamda onun güzelliğini anlatmak için de kültürel, sosyal aktiviteler yapmaya çalışıyoruz. Van’ın kadim kültürünü tanıtırken de İzmir’in kültürel ve sosyal yaşantısına da katkı koyduğumuz düşünüyoruz” dedi

Vanlılar Derneği Yönetimi Başkanı Ercan Turan, Başkan Yardımcısı Nalan Ergin, Sayman  Emine Teker,  Sekreter Selami Coşkun, Asil Üye Zeynep Kanter,  Yönetim Kurulu Üyeleri Feride Kara, Cemile Demirbay, Pınar Yıldırım, Muharrem Teker, Kamuran Özçiftçi, Denetim Kurulu Başkanı Necla Özçiçek,  Başkan yardımcısı Demet Demirbay, Asil Üye Zarife Yeşil,  Denetim Kurulu Üyeleri Nafiye Gülhan, Ayhan Aldı, Nülifer Zeyan’dan oluştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019