UKEYF’te “Korneanın Sesi” yankılandı | Ege'de Son Nokta

UKEYF’te “Korneanın Sesi” yankılandı

UKEYF’te “Korneanın Sesi” yankılandı

Organ nakli olmuş hasta, nakli yapan doktor ve organ bağışçılarından oluşan ilk müzik grubu olan “Korneanın Sesi”, 106’ncı konserini 2. Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi’nde verdi. Organ nakline dikkat çekmek için oluşturulan Korneanın Sesi grubunu dinleyen misafirler, türkülere hep bir ağızdan eşlik etti.


 

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından fuarizmir’de bu yıl ikincisi gerçekleşen Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi, 7’den 70’e tüm misafirlerine keyifli anlar yaşattı. 17 Ekim Perşembe günü kapılarını açarak 19 Ekim Cumartesi gününe kadar devam eden Fuar ve Kongre, binlerce yaş almış bireyi bir araya getirdi. Kongrede gerçekleşen panellerle yaş alma konusuna dikkat çekilirken, keyifli yaş almaya yönelik öneriler ve hayatı kolaylaştıracak fikirler de panellerde tartışıldı. Hem dünya hem de Türkiye’nin çeşitli noktalarından alanında uzman isimleri konuk eden Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi; Türkiye’nin en özel müzik gruplarından birini ağırladı. Organ nakline dikkat çekmek için kurulan “Korneanın Sesi”, dinleyiciler tarafından büyük alkış aldı. 

Hep bir ağızdan söylediler

Prof. Dr. Sait Eğrilmez ile kornea nakli yaptığı TRT Ses Yarışması Birincisi Cem Cansız tarafından kurulan; organ bağışçısı müzisyen Özgün Düzgün’ün de yer aldığı ‘Korneanın Sesi’ grubu, 2. Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi’nde 106’ncı konserini verdi. C Holü’nde yer alan Ana Salon’da müzikseverlerle buluşan Korneanın Sesi, Aşık Veysel ve Neşet Ertaş’tan türküler seslendirdi. Grubu dinleyen yaş almış bireyler türkülere hep bir ağızdan eşlik etti. 

 

Eğrilmez: Zaman değerli

Kurdukları grup hakkında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sait Eğrilmez, “Ben Sivas, Divriğiliyim. Bizim oralarda ‘Ara ki bulasın geçen zamanı” diye bir türkü vardır. Bana göre zaman çok değerlidir. Yaş alırken, doğru yaş almak çok önemli. Daha doğrusu yaşadığınız zamanı, geçirdiğiniz vakti hatırlıyorsanız değerli zaman geçirmişsinizdir” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın