Ticaret Bakanı Pekcan: 81 ilde maske ve gıdalarla ilgili denetimlere başladık | Ege'de Son Nokta

Ticaret Bakanı Pekcan: 81 ilde maske ve gıdalarla ilgili denetimlere başladık

Ticaret Bakanı Pekcan: 81 ilde maske ve gıdalarla ilgili denetimlere başladık


Ticaret Bakanı Pekcan, “81 ilde eş zamanlı olarak, fiyat artışı tespit edilen maske ve gıdalarla ilgili denetimlere başladık.” dedi.


Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ticaret Bakanlığında düzenlediği basın toplantısında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da açıkladığı gibi Türkiye’de 1 koronavirüs vakasının tespit edildiğini, gerekli bütün önlemlerin alındığını söyledi.

Sürecin başından itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan’ın liderliğinde ve kararlılığında, Sağlık Bakanı Koca’nın koordinasyonunda bütün birimler ve bakanlıkların iş birliği içinde tedbirler aldıklarını ifade eden Pekcan, “Ancak dün gördüğümüz panik havası hepimizi şaşırttı. Vatandaşımız neden buna gerek hissetti, onu da anlamadık. Nitekim Gıda Perakendecileri Derneği de dün açıklamada bulundu. Herhangi bir ürün stokunda ve personelde eksikliğimiz yok dediler.” ifadelerini kullandı.

Pekcan, denetimleri sürdürdüklerine işaret ederek, şöyle konuştu:

“Biz bugün 81 ilde hem fiyat artışları tespit edilen maskeler ve sağlık malzemesiyle hem de gıdalarla ilgili eş zamanlı denetimlere başladık. Bu denetimlerde gördük ki gıda konusunda bu sabah itibarıyla bütün raflar dolu, herhangi bir eksik yok ve gıda perakendecilerimizde de gıda fiyatları konusunda olağan dışı bir artış yok.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019