Saruhanlı Belediye Meclisi’nden İsim Değişikliği Kararları | Ege'de Son Nokta

Saruhanlı Belediye Meclisi’nden İsim Değişikliği Kararları

Saruhanlı Belediye Meclisi’nden İsim Değişikliği Kararları

Saruhanlı Belediye Meclisi toplantısında, Mütevelli Mahallesindeki düğün Salonuna Mütevelli Eski Belde Belediye Başkanı Hasan Topçu’nun, İlçedeki Cengiz Topel caddesine CHP Eski İlçe Başkanlarından Merhum Sefer Özlü’nün, Yahya Gür parkına CHP Eski İlçe Başkanlarından Merhum Dr. Muharrem Ekici’nin adı verildi.

Saruhanlı Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısı, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’in Başkanlığında Belediyeye ait Üzüm Otel’de gerçekleştirildi.

Meclis gündemine ilişkin çeşitli konuların ele alındığı toplantıda, ilçeye bağlı Mütevelli mahallesindeki düğün salonuna isim verilmesi teklifi görüşüldü.

Başkan Bilgin, söz konusu maddeyi oylamaya sunmadan önce yaptığı konuşmada, Hasan Topçu’nun Belediye Başkanı olarak 3 dönem Mütevelli’ye hizmet ettiğini, düğün salonunu da Hasan Topçu’nun yaptığını, bu nedenle salona onun adının verilmesini uygun gördüklerini kaydetti.

Başkan Bilgin’in konuşmasının ardından oylamaya sunulan madde, oy birliğiyle kabul edildi.

Daha sonra, Saruhan mahallesindeki Cengiz Topel caddesinin adının “Sefer Özlü Caddesi”, Yahya Gür parkının adının ise “Dr. Muharrem Ekici Parkı” olarak değiştirilmesi teklifi masaya yatırıldı.

Başkan Bilgin, bu konu üzerine yaptığı açıklamada “İlçemizde Cengiz Topel adında bir mahallemiz var. Böyle bir isim varken, Cengiz Topel adında bir cadde isminin olması doğru değil. Allah rahmet eylesin Sefer Özlü, Saruhanlı’ya büyük hizmetleri geçmiş ve bu uğurda katledilmiş bir vatandaşımızdır. Bu nedenle adının yaşatılması gerektiğini düşünüyorum. Diğer yandan Yahya Gür ise ilçemizde geçmiş yıllarda Kaymakam vekilliği yapmış bir isim ancak bunun dışında Saruhanlı ile bir bağı olmamış. Bu nedenle mekanı cennet olsun, değerli kardeşim Dr. Muharrem Ekici’nin ismini Yahya Gür parkına vermek istedik.” diye konuştu.

Söz konusu isim değişikliği talebini içeren her iki madde, Ak Parti ve MHP’li meclis üyelerinin ret oyuna karşılık CHP ve İyi Parti grubunun oyları ile oy çokluğuyla kabul edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın