Sandıklılardan İzmir’de Görkemli Dernek Açılışı | Ege'de Son Nokta

Sandıklılardan İzmir’de Görkemli Dernek Açılışı

Sandıklılardan İzmir’de Görkemli Dernek Açılışı


İzmir Sandıklılılar Kültür ve Dayanışma Derneği (İZSANDER) İzmir’de yaşayan Sandıklıkar tarafından Karabağlar Fahrettin Altay İnönü Lisesi karşısında çoşkulu törenle hizmete açıldı.


 

Ege’de Son Nokta / Yoğun katılımın olduğu Sandıklıkar Kültür ve Dayanışma Derneği (İZSANDER) açılışına Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür ÖNEĞİ, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa ÇÖL ve İzmir’de yaşayan çok sayıda Sandıklılı katıldı. Vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program katılımcıların konuşmaları ile devam etti.

 

 

 

Dernek Başkanı Adnan Sarısayın yaptığı konuşmada “Bugün hemşerilerimizle birlikte olmanın, derneğimizi açacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikli olarak derneğimizin açılışında emeği olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu derneğimiz sizler destek verdiğiniz sürece yaşayacaktır. Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.”dedi.

 

 

Başkan yardımcısı ve meclis üyeleri ile birlikte 5 kişilik bir heyetle İZSANDER Derneğinin açılışına katılan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa ÇÖL Birlik ve beraberlikliklerinin devamını dileyerek şöyle devam etti. “Kısa zamanda organize olup başarılı bir çalışma ile derneğimizin kurulmasında emeği geçen kıymetli hemşehrilerinize canı gönülden teşekkür ediyorum. Şehrimizin adının ve kültürünün yaşatılacağı İZSANDER Derneğimiz için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Hep beraber Sandıklılar derneğimize sahip çıkmalıyız.”dedi

 

 

Dernek açılışına katılan Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği konuşmasında “Egenin incisi güzel İzmirimiz bir cazibe merkezi olarak Anadolunun dört bir yanından göç almıştır İzmire yerleşen farklı illerden vatandaşlarımız kurdukları hemşeri dernekleri vasıtasıyla İzmirin ekonomik sosyal ve kültürel yönden gelişip kalkınmasına katkı sağlamaktadırlar. Bu Manada Sandıklılar Dayanışma Derneğimiz de bir taraftan hemşeri hukuku içersinde dayanışmayı sağlayıp yörelerini tanıtırken diğer taraftan meseleleri ve sıkıntıları ilgili kurumlara anlatma yönünde hayırlı ve başarılı çalışmalara imza atacağına canı gönülden inanıyorum dernek binasının kazandırılmasında emeği geçen Sandıklı Belediye Başkanı ve dernek yöneticilerini teşekkür ediyorum.”dedi

Protokol Konuşmalarının ardından yoğun katılımcının olduğu program lokma hayrı, Sandıklıya ait lezzetlerin ikram edilmesi ve Sandıklı yöresine ait müzikleri ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019