İzmir’de Van’ın Kurtuluşu Çoşkuyla Kutlandı | Ege'de Son Nokta

İzmir’de Van’ın Kurtuluşu Çoşkuyla Kutlandı

İzmir’de Van’ın Kurtuluşu Çoşkuyla Kutlandı

Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü ve 2 Nisan Dünya Vanlılar Günü İzmir’de halaylar, türküler ve şiirler ile çoşkuyla kutlandı.


Vanlılar ve Van dostları Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümünü ve 2 Nisan Dünya Vanlılar Günü’nü İzmir’de coşkuyla kutladı. İzmir Vanlılar Derneği tarafından İzmir Karabağlar Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte  bir çok  ses sanatçıları Sinan Turan, Sadullah Keleş, Nimet Nazlı, Yunus Çalışır, Raif Aras, Erol Çelik, Murat Yılmaz Yılmaz ve şairler sahne alarak geceye renk kattı.

 

Vanlılar Dernek Başkanı Ercan Turan’ın koordinesinde gerçekleşen ve  sunuculuğunu dernek başkan yardımcıları Nalan Ergin ve Zeynep Kanter üstlendiği 2 Nisan  Van’ın Kurtuluşu ve Dünya Vanlılar Günü programına AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, siyasi parti temsilcileri, Bide bizim dernek harici İzmir ve İzmir dışında faaliyet gösteren Van dernekleri İzmir ercişliler dernek başkanı Vedat Tosun, İzmir Vanlılar Derneği Başkanı Yaşar Kara, Torbalı Vanlılar Derneği Fevzi Yeke, Antalya Ercişliler dernek başkanı İzzet Demir, Van Ercişliler dernek başkanı Adil Öztunç, Kuşadası Vanlılar Derneği Ergin saygı, meslek odası temsilcileri, dernek başkanları, Van dostları ve çok sayıda Vanlı programımıza katılım sağlayarak güç kattılar

Vanlılar Derneği Zeynep Kanter

 

“104. yıla yakışır etkinlikler gerçekleştirdik”

Dernek Başkanı Ercan Turan, ““Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü ve 2 Nisan Dünya Vanlılar Günü’nü aziz şehitlerimizi anarak, 2 Nisan ruhunu anlayarak kutladık. Dünyanın neresinde olursak olalım Dünya Vanlılar Günü birlik ve beraberlik içinde kutlanacak, 2 Nisan ruhu diri tutulacaktır. Vanlılar İzmir’de bu ruhla bir araya geldi. Gecede birbirinden değerli konuklarımızla Van’a ait türkülerimizi, şarkılarımızı, şiirlerimizi seslendirdik. Değerli sanatçılarımız bu önemli geceye damga vurdu. Dernek olarak gecenin düzenlenmesinde büyük emek harcadık. Van dışındaki vakıf, federasyon ve dernekler 2 Nisan’ı yok sayarken biz mütevazı imkanlarımızla Van’ın tarihi kimliğine ve 104. yıla yakışır etkinlikler yaparak İzmir’de Van’ın sesini duyurduk. Van sevgisi, Vanlı olmak sözle olmuyor. Gecemize yoğun ilgi gösterildi. İzmirliler ve İzmir’de yaşayan insanları Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl etkinliklerinde misafir ettik. Van’ın ismini artık Türkiye değil, dünyaya duyuruyoruz. Aziz şehitlerimizi rahmetle, gazi olmuş kahramanlarımızı şükranla anıyor, 2 Nisan Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yılı ve Dünya Vanlılar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019