İzmir ile Saruhanlı Kardeş Şehir Oldu | Ege'de Son Nokta

İzmir ile Saruhanlı Kardeş Şehir Oldu

İzmir ile Saruhanlı Kardeş Şehir Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından başlatılan “Kardeş Belediyecilik” uygulaması kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Saruhanlı İlçe Belediyesi arasında kardeşlik bağı kuruldu.


Saruhanlı Belediyesi’nin Kasım ayı olağan Meclis toplantısında görüşülerek oy birliğiyle kabul edilen iki belediye arasındaki “Kardeş Şehir” ilişkisi resmiyet kazandı.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada söz konusu uygulama ile iki belediye arasında ekonomik ve sosyal ilişkileri geliştirmek, Kültür Sanat ve Spor gibi faaliyetler ve projeler hazırlamak, ihtiyaç fazlası araç, gereç, makine ve teçhizat bakımından yardımlaşmak, arsa, bina ve benzeri tesisler yapmak ve yaptırmak gibi belediyecilik hizmetlerinin sağlanmasının amaçlandığını kaydetti.

Bilgin şöyle dedi; “Saruhanlı’nın İzmir Büyükşehir Belediyesi ile kardeş şehir olması bizler için büyük önem arz ediyor. Geçen hafta Ege Belediyeler Birliği toplantısında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ile görüştük. Aralık ayında kendisi ile bir araya gelecek ve bu konuyu detaylı bir şekilde görüşeceğiz. Kendisine taleplerimizi ileteceğiz. İlçemiz için hayırlı olsun.”

KARDEŞ BELEDİYECİLİK UYGULAMASI

CHP, 31 Mart yerel seçimlerinde kazandığı 11 büyükşehir, 10 il belediyesi olmak üzere yaklaşık 250 belediye arasında “kardeş belediyecilik” uygulaması başlattı.

Bu kapsamda nüfusu 55 bin altında olup imkanları sınırlı olan belediyeler ile nüfusu 150 bin üstünde olup kaynak ve kadroları iyi durumda olan belediyeler eşleştirildi. Böylece hizmet sunumunun kalitesi arttırılmaya çalışılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın