İnsan Olduğunuzu Unutmamanız Dileğiyle! | Ege'de Son Nokta

İnsan Olduğunuzu Unutmamanız Dileğiyle!

İnsan Olduğunuzu Unutmamanız Dileğiyle!

Teknoloji geliştikçe insanların yaşam alanları da daralmaya başladı. Çocukluğumuzda olduğu gibi öyle gezip, oynadığımız, yürüyüp, koştuğumuz, takla atıp, çelik çomak oynadığımız alanlar maalesef kalmadı.
Teknolojinin gelişmesiyle tam aksine, artık hareket edemeyecek hallere girdi. Birçoğumuz bilgisayarlarımızla, cep telefonlarımızla bir evin içinde, bir odanın içinde tıkalı kaldık. Oradan yaşama tutunun olduk.
Bu teknolojiyi çok sevdiğimizden, oradan hayatı takip etmenin kolaylığından falan değil. Bu direk, dışarı çıktığımızda trafik terörü yüzünden başımıza bir şeylerin gelmesi endişesi ve tedirginliğinden tamamen.
Kaldırımların darlığı, yollardaki araçların kuralsızlığı bizlere sokaklarda, caddelerde yaşamı dar üzerine dar etti. Bir şey almaya giderken, en yakın yere gitmeyi, birisine giderken en yakın yerden bir aracın içine atmak normalleşen bir hareketim oldu.
Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ‘nun direktifleriyle yasalaşan ve yayalara hayatta üstünlük hakkı veren yasanın çıkmasına bu yüzden en çok sevinenlerden birisi oldum. Bizim toplumumuz da bu yasanın uygulanır olması, yola yaya indiğinde araçların durması zihniyetinin alması biraz zaman alacak belki ama yasanın hiç olmamasını düşünmek bile bundan daha kötü.
İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetle Şubesi ekipleri de geçtiğimiz günlerde örnek çalışmasını gösterdiklerinde bir kez daha, artık evlerimizde, odalarımızda tıkılıp kaldığımız günlerin daha da aza ineceğini gördüm.
Ekipler, sabah ve akşam trafiğinin yoğun olduğu saatlerde özellikle olmak üzere gün içinde, trafik terörünün havadan takibe alıyorlar. Havadan bakıyorlar, havadan görüyorlar ve havadan fotoğrafını çekiyorlar o trafik terörünün.
Yapı olarak insanoğlu, bilerek yaptığı şeyin sonuçlarına katlanmayı her zaman kabul etmiştir ama bilerek yaptığı şeyin bilinmediğini düşünerek çıkan sonuçlar onu her zaman tedirgin etmiştir. Sanırım trafik terörünün içine de böyle bir tedirginliğin girmesi gerekiyor.
Yoksa biz evlerimizde, odalarımızdan hiç çıkamayacak duruma geleceğiz.
Ve hatta helikopterler onları değil, bizlerin o sıkıştığımız hayatta iyi olup, olmadığımızı havadan takip etmek zorunda kalacaklar.
Her kural ve denetim insanın daha iyi yaşayabilmesi içindir.
Tek sorun bazen insan olduğumuzu unutmak galiba.
Demir yığınlarına değil yaşama yol verelim.
İnsan olduğunuzu unutmanız dileğimle.
Hoş kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın