Ege’de Son Nokta… | Ege'de Son Nokta

Ege’de Son Nokta…

Ege’de Son Nokta…

Ege Bölgesi’nde basın ve yayın hayatına bir giriş yaptık, Ege’de Son Nokta olarak. Ege’nin son noktası derken bunu coğrafi olarak anlatmadığımız kesin. Ege Bölgesi’nin coğrafi konumunu attığımıza geriye kalan Ege’nin son hali.
Nokta, dil bilgisi kurallarına göre Tamamlanmış cümlelerin sonuna konur. Kelimeler bitmiştir, cümle bitmiştir, söylenecek söz yazılmıştır, anlatılacak olan yazının içinde verilmeye çalışmış ve nokta konmuştur. Sonrasında ne başlar, tabi ki ilk harfi büyük harfle başlamak üzere yeni bir kelimeler ve cümle.
Basın alanında, herkesin yazdığını, konuştuğunu ve gösterdiğini düşündüğümüzde, bu kadar çok yazılan, konuşulan ve gösterilen basında da birilerinin noktayı koyması gerekirdi.
Ege’de Son Nokta olarak işte o noktayı biz koymak istiyoruz.
Diyoruz ki, Ege’de Son Nokta’yı yazmadan, konuşmadan, göstermeden konuşulan da bitmez, yazılan da bitmez, gösterilenler de devam eder.
Yayıncılık ilkemiz ilk söz olmak, son söz olmak değil. Nokta olmak.
Bir şeylerin sonunu, sonucunu belirlemek.
Yeni bir şeylerin konuşulması için de yol göstermek.
Gücümüzü okuyucularımızın ilgilisinden alacağız. Onların ilgisiyle büyüyeceğiz, onların daha çok ilgisini çekmek için de daha çok çalışacağız. Kamuoyunun aynası olacağız ama Ege’de Son Nokta olduğumuzu da asla unutmayacağız.
Bizden sonra büyük harfle başlamak kaydıyla, herkes istediği kelimeyi ve cümleyi kurmakta özgür ama biz yine onların kullandıkları kelimeler sonunda kurdukları cümlelere son noktayı koyacağız.
Ege’de Son Nokta biziz.
Ege’de Son Nokta’da herkes kendisini bulabilecek. Görmek istediklerini görebilecek. Keşke bunu da yazan, bunu da anlatan, bunu da dile getiren birisi olsa dendiğinde Ege’de Son Nokta orada olacak.
İnsan odaklı çalışacağız. İnsanın olduğu yerde olacağız.
Çevreyi, siyaseti, eğitimi, sağlığı, ekonomiyi, sporu, magazini ve hukuku asla es geçmeyeceğiz.
Türkiye’ye ilgilendiren, insanları ilgilendiren, bu dünyada yaşayan dilsiz bütün canlıları ilgilendiren yerde biz Ege’de Son Nokta olarak duracağız.
Noktayı koyana kadar da yazacağız.
İnsanı sev ki, devlet yaşasın diyen nesilden gelen gücümüzle, insanı düşün ki yazabilesin ilkesini kendimize ilke edineceğiz.
Hukukun ilkelerinden, basının etiğinden uzaklaşmadan. Kimilerine göre farklı gelecek olsa dahi, doğrunun, tarafsızlığın ve bilinmesi gerekenleri savunarak sizlerle bir arada olacağız.
Bizi internet sayfamızdan günlük takip edebileceksiniz. Bizi dergimizden iki hafta da bir takip edebileceksiniz. Ege’de Son Nokta olarak bizler sizleri her saniye, dakika ve saat takip ediyor olacağız.
Ege’de Son Nokta olarak, nefes alamadığınızda yanınızda, imdat dediğinizde arkanızda, güldüğünüzde karşınızda olacağız. Sorununuz sorunumuz, derdiniz derdimiz, neşeniz neşemiz olacak. Kısacası sizinle birlikte yaşayacak ve yaşamı kucaklayacağız.
Ve her zaman Ege’de Son Nokta olacağız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019