Doktor Başkan Doğruer’den Koronaya Uçak Benzetmesi: En Az Hasarla Yere İnmeliyiz | Ege'de Son Nokta

Doktor Başkan Doğruer’den Koronaya Uçak Benzetmesi: En Az Hasarla Yere İnmeliyiz

Doktor Başkan Doğruer’den Koronaya Uçak Benzetmesi: En Az Hasarla Yere İnmeliyiz


İzmir’in Kınık ilçesinin Belediye başkanı Sadık Doğruer Koranavirus salgınıyla ilgili ‘Bu bir pandemidir  Dünyayı, Türkiye’yi, İzmir’i, Kınık’ı etkilemiştir. Maalesef bunun sosyal,ekonomik ve sağlık boyutu vardır.Bu zorlu günler geçecek. Ben bunu havada giden uçağa benzetiyorum, Bu uçak bir şekilde yere inecek. Biraz sallamış olabilir, zorunlu iniş de yapsa yere inecek. İndiği zaman az hasarla, sağlıklı iniş olması gerekiyor” dedi.


 Kınık Belediyesi’nin AK Partili Başkanı Sadık Doğruer sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında hemşehrilerine seslendi.
Aynı zamanda hekim olan Başkan Doğruer koronavirüs ile mücadele kapsamında ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Tedbirli olunması noktasında uyarı niteliğinde açıklamalar yapan Doğruer detaylı bir sunum yaptı. Salgın karşısında hem rehavete kapılmamak hem de tedbiri elden bırakmamak gerektiğini vurgulayan Doğruer, 30 bin kişinin hastalanmasının tesadüf olmadığını belirtti.

DOKTOR OLARAK SÖYLÜYORUM; TABLO ÇOK AĞIR OLABİLİR
Doğruer, “Virüs çok hızlı yayılıyor. İyi yanı öldürücülüğü çok az. Yüzde 1 buçuk 2 oranında vefata sebep oluyor. Bir yandan yaşımıza güvenmeyelim. 40 yaşında üzerinde nüfusun 3’te 1’i kronik hastalığına sahip… Tabii ki esnaf, çiftçi işine gidecek ama özellikle Cumartesi-Pazar günleri, kamu dairelerinin kapalı olduğu dönemlerde merak için, gezmek için sokağa çıkmayalım. Hele piknik için asla! Piknik fotoğraflarını da sosyal medyaya koymayın. Zaten yasaklandı. Bir doktor kardeşiniz olarak söylüyorum; inanın tablo çok ağır olabilir. Sağlık personelleri yoğun bakımdaki hastalarla uğraşmaktan evlerine gidemiyor” dedi.

İZMİR’DE  RİSK HARİTASINDA İLÇELER ARASINDA 29. SIRADAYIZ
“Dışarı çıkma zorunluluğu olmayan insanlarımız özelikle hafta sonu çıkmasın” diyerek sözlerini sürdüren Doğruer ilçesi özelinde önemli bilgiler paylaştı. Doğruer, “Türkiye’de 30 bin üzerinde hastamız var. İzmir de ikinci sırada. Risk haritasında İzmir’in 29’ucu sırasındayız. Ama bu demek değil ki hiç olmayacak. Pozitif çıkan vakamız henüz yok. Hastanede takip edilen birden fazla hastamız var. Ne panik olalım ne de rehavet olalım. Kuvvetli şüpheli hastalarımız Bergama Devlet Hastanesi’nde yatıyorlar. 14 günlük karantina sürecini bekliyorlar. İzmir için 29’uncu, güzel sıradayız. İnşallah bu pozitif hiç olmasın” açıklamasını yaptı.

İLÇEMİZDE SIFIR RİSK İSTİYORSAK DİKİLİ’DEKİ YAZLIĞIMIZA GİTMEYECEĞİZ, GİDİYORSAK DA GERİ DÖNMEYECEĞİZ
Doğruer ayrıca, “İl dışından girişler çıkışlar yasaklanmıştı. Özellikle İstanbul’dan kapalı olmayan bir haftalık süreçte otobandan Dikili’ye yazlıklara geçildi. Dikili’ye gelmesi Kınık’a gelmesi demektir. Bu insanlar Bergama Devlet Hastanesini kullanıyor, biz de orayı kullanıyoruz. Kınıklıların Dikili’de yazlığı var. Madem ilçemiz sıfır, riski arttırmak istemiyorsak yazlığa gitmeyeceğiz. Gidiyorsak da Kınık’a dönmeyeceğiz. Böyle bir centilmenlik anlaşması yapmalıyız. İl dışından gelen misafirimizi Kınık’ta ağırlayacaksak, evden çıkmayacak. Gelen başımızın üstünde ama 14 gün evinde kalacak. Kontroller ve denetimler yapılacak. Bu genelgede yok ama hıfzıssıhha kurulu olara Kınık’a özel bir karar aldık. Dışarıdan gelenleri sıfıra indirmeliyiz. İndiremiyorsak da gelecek hemşerilerimiz bunu bilsin” dedi.
BU PANDEMİYİ HAVADAKİ UÇAĞA BENZETİYORUM, BİR ŞEKİLDE YERE İNECEĞİZ!
Doğruer son olarak ise, “Bu bir pandemidir. Dünyayı, Türkiye’yi, İzmir’i, Kınık’ı etkilemiştir. Maalesef bunun sosyal, ekonomik, sağlık boyutları vardır. Bu zor günler geçecek. Ben bunu havada giden uçağa benzetiyorum. Bu uçak bir şekilde yere inecek. Biraz sallamış olabilir, zorunlu iniş de yapsa yere inecek. İndiği zaman az hasarla, sağlıklı iniş olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019