Derin Erpulat’ın İsmi Kız Öğrenci Yurdu’nda Yaşatılacak | Ege'de Son Nokta

Derin Erpulat’ın İsmi Kız Öğrenci Yurdu’nda Yaşatılacak

Derin Erpulat’ın İsmi Kız Öğrenci Yurdu’nda Yaşatılacak

Genç yaşta geçirdiği kalp krizi sonucunda hayata gözlerini yuman Derin Erpulat için İzmir Balçova’da bulunan İzmir Türk Eğitim Vakfı Cumhuriyet Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda bir anma töreni düzenlenerek yurttaki çalışma odasına “Derin Erpulat” adı verildi.


Geçtiğimiz yaz geçirdiği kalp krizi sonucunda 27 yaşında hayata gözlerini yuman Derin Erpulat, Türk Eğitim Vakfı (TEV) İzmir Şubesi tarafından, Türk Eğitim Vakfı Cumhuriyet Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen bir törenle anıldı. Törende bir çok öğrencinin eğitim hayatına ışık tutan Derin Erpulat’ın adını yaşatmak için yurtta bulunan çalışma odasına ismi verildi.

Anma törenine Derin’in ailesi ve yakın arkadaşları katıldı. Törende konuşma yapan Türk Eğitim Vakfı İzmir Şube Yürütme Kurulu Başkanı Gülnur Soybayraktar, “Adı gibi Derin, nitelikli Cumhuriyet kızlarına ışık olacak, çağdaş eğitimli kızlarımızın kendisi gibi Derin gençler olarak yetişmesine vesile olacak. Huzur içinde uyu güzel kız” dediDerin Erpulat’ın İsmi Kız Öğrenci Yurdu’nda Yaşatılacak

Cenaze bağışları burs fonuna dönüştürülen Derin Erpulat’ın vefatının ardından yakın arkadaşları Denizcan Gümüş ve Caki Simrioğlu ile İzmir Amerikan Koleji öğrencisi Arda Kayra, İstanbul Maratonu’nda Türk Eğitim Vakfı için koşmuş ve yüksek oranda bağış toplamıştı. Tüm bu bağışlarla oluşturulan burs fonu, birçok öğrenciye eğitim desteğine dönüştü. 

Türk Eğitim Vakfı Hakkında:

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç’un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 250 bin yurt içi ve iki bin yurt dışı bursu sağladı. Eğitime katkılarını 30 adet eğitim tesisi yaptırarak destekleyen Türk Eğitim Vakfı ayrıca Türkiye’de üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrencilere ihtiyaç duydukları eğitimi lise düzeyinde sağlamak amacıyla kurulan İnanç Lisesi’ni 2001 yılında devraldı ve okul Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adıyla eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’de, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurdu açarak Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları İktisadi İşletmesi bünyesinde faaliyet alanını genişletti.Derin Erpulat’ın İsmi Kız Öğrenci Yurdu’nda Yaşatılacak

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın