Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan ABD’ye sert tepki! ‘Türkiye bu oyunun parçası olanları affetmeyecek’ | Ege'de Son Nokta

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan ABD’ye sert tepki! ‘Türkiye bu oyunun parçası olanları affetmeyecek’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan ABD’ye sert tepki! ‘Türkiye bu oyunun parçası olanları affetmeyecek’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ABD’nin Rum Kesimi’ne silah ambargosunu kaldırma kararına çok sert tepki gösterdi. Oktay sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında; Türkiye ve KKTC, bölgede kendilerine karşı oynanan oyunların farkındadır. Millet olarak kararlılıkla ve kenetlenmiş bir halde bu oyunları birlikte bozacak, geleceğe beraberce yürüyecek, bu oyunların parçası olanları da affetmeyecektir.” ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ABD’nin Güney Kıbrıs Kesimi’ne silah ambargosunu kaldırmasına yönelik ‘Bölgede çatışma riskini artıracak bu tür yaklaşımlara karşı Türkiye olarak KKTC’nin ve Kıbrıs Türkü’nün güvenliğini, huzur ve refahını garanti altına alacak adımları atmaya devam edeceğiz.’ ifadesini kullandı.

ABD AVRUPA’NIN HATALARINI TEKRARLIYOR

Oktay, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ambargonun kaldırılmasının Avrupa’nın adada yaptığı hataların ABD tarafından tekrarlanması olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, açıklamasında şunları kaydetti:

‘Bölgede çatışma riskini artıracak bu tür yaklaşımlara karşı Türkiye olarak KKTC’nin ve Kıbrıs Türkü’nün güvenliğini, huzur ve refahını garanti altına alacak adımları atmaya devam edeceğiz. Türkiye ve KKTC, bölgede kendilerine karşı oynanan oyunların farkındadır. Millet olarak kararlılıkla ve kenetlenmiş bir halde bu oyunları birlikte bozacak, geleceğe beraberce yürüyecek, bu oyunların parçası olanları da affetmeyecektir.’

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019