CHP’Lİ Murat Bakan, Terkoğlu’na Sahip Çıktı | Ege'de Son Nokta

CHP’Lİ Murat Bakan, Terkoğlu’na Sahip Çıktı

CHP’Lİ Murat Bakan, Terkoğlu’na Sahip Çıktı


CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, bu sabah saatlerinde gözaltına alınan Cumhuriyet ve OdaTv yazarı gazeteci Barış Terkoğlu’na sahip çıktı. Twitter’dan açıklama yapan Bakan, “Barış’a tarafız” dedi.


 

ÖMRÜNDEN BİR PARÇA ÇALDILAR

Yaptığı açıklamada büyük üzüntü duyduğu belirten Bakan “herkesin bildiği ve hatta açık kaynaklarda, internet sitelerinde isimlerinin yayınlandığı bir ortamda bu gözaltı kararı bir ulusal güvenlik meselesinden ziyade bir gözdağı verme girişimi gibi görünmektedir,” dedi.

ÖDEDİĞİ BEDELİN FARKINDAYIZ

Bakan açıklamasının devamında “Biz Barış’a tarafız. Onun gazetecilik için ödediği bedelin farkındayız. FETÖ’cülerin tutmayan kumpasları ömründen bir parça çalmışken sabaha karşı yapılan bir operasyonla benzer şekilde gözaltına alınan Barış Terkoğlu’nun yeni bir dava girişimiyle ve şehidin haberini yaptığı için sesinin kesilmek istenmesinin karşısındayız,” dedi.

NE OLDU?

Cumhuriyet ve OdaTv yazarı Barış Terkoğlu, dün OdaTv’de bir istihbarat görevlisinin cenaze töreninde çekilen fotoğrafları köşesine taşıdı. Bunun üzerine dün gece sabaha karşı gözaltına alındı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019