CHP’li gençler barışa pedal çevirdi | Ege'de Son Nokta

CHP’li gençler barışa pedal çevirdi

CHP’li gençler barışa pedal çevirdi

CHP Karşıyaka Gençlik Gençlik Kolları Dünya Barış Günü için bisiklet etkinliği düzenledi. Gençler, beyaz balonlar ile süsledikleri bisikletlerle Karşıyaka İskele’den Mavişehir’de TOKİ tarafından satışı gerçekleştirilen araziye kadar pedalladı. Bisikletler ile adeta konvoy gerçekleştiren gençlere, sahilde oturan vatandaşlar slogan ve alkışları ile; trafikte seyreden araç şoförleri de korna çalarak eşlik etti.


CHP’li gençler barışa pedal çevirdi

CHP Karşıyaka Gençlik Kolları Başkanı Burak İnanır varış noktasına gelindiğinde basın açıklaması gerçekleştirdi. İnanır açıklamasına şu dizelerle başladı:

“Dünyanın yüzünde yara izleri kapanırken

ağaçlar diktiğimizde havan mermilerinin kazdığı çukurlara

yangının kavurduğu yüreklerde ilk tomurcuklarını açarken umut

ve ölüler kanlarının boşa gitmediğini bilerek

yana dönüp içerlemeksizin uyuyabildiklerindedir

barış”CHP’li gençler barışa pedal çevirdi

Barışın sadece insanlar için değil tüm evren için gerekli olduğuna değinen İnanır, “1 Eylül dünya barış gününde pedallarımızı barış için çevirdik. Ses çıkardık, şarkı söyledik. Beyaz kadar saf temiz bir dünya ve huzur arayan gençlerimizle Mavişehir’de TOKİ tarafından satılan araziye kadar bisiklet sürdük. Barış yalnız biz insanlar için değil, doğa için de gerekli. Doğayla barışık olmalı, betonlaşmayla yarattığımız tahribatı yok etmeli ve  canlılara saygı duymalıyız. Çünkü gasp ettiğimiz alanlar onların yuvaları, yaşam alanları. Bundan 12 yıl önce dünyaya sevgi ve barış mesajı vermek için yola çıkan; Türkiye’de tecavüze uğradıktan sonra katledilen Pippa Bacca’yı da saygıyla anıyoruz.  Doğayla, insanla hayatla barışık bir dünya umuduyla. Yaşasın barış!” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019