Bornova Kızılay kendi ürettiği maskeleri ücretsiz dağıtacak | Ege'de Son Nokta

Bornova Kızılay kendi ürettiği maskeleri ücretsiz dağıtacak

Bornova Kızılay kendi ürettiği maskeleri ücretsiz dağıtacak


Kızılay Bornova Şube Başkanı Cemil Kurkut, Kızılay olarak maske üretimine başladıklarını açıkladı.

Koronavirüsü salgın hastalığı dolayısıyla, kullanılması zorunlu olan cerrahi maske üretimi giderek artıyor. Maske üretimi yaparak, ülke ekonomisine katkı sunan işletmelerin yanı sıra, yardım kuruluşları da maske üretimi yaparak vatandaşlara ücretsiz dağıtıyor.


 

Pandemi sürecinin başladığı 11 Mart tarihinden bugüne kadar vatandaşlara, ayni ve nakdi yardım yapan Türk Kızılayı Bornova Şube Başkanlığı da Bornova Belediyesi’nin katkı ve destekleri ile maske üretimine başladı. Konu ile ilgili olarak açılama yapan Kızılay Bornova Şube Başkanı Cemil Kurkut, “Türk Kızılay Bornova Şubesi olarak, saatte 2 bin 500 adet olmak üzere günde 30 Bin adet üretim yapma kapasitene sahip maske makinası temin ettik. Bornova Belediyesi işbirliği ile Çamdibi kapalı pazaryeri üstü Bornova konfeksiyon eğitim merkezinde maske üretim makinamızın açılışını yaptık. Maskeleri ihtiyacı olan bütün vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtacağız” diye konuştu.

Süreç içerisinde destek veren herkese teşekkür eden Kurkut, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’un kendilerine her konuda destek verdiğini de sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019