Belediye Başkanın sosyal medyadan Cumhurbaşkanı’na hakaret etti ortaya çıkmıştı | Ege'de Son Nokta

Belediye Başkanın sosyal medyadan Cumhurbaşkanı’na hakaret etti ortaya çıkmıştı

Belediye Başkanın sosyal medyadan Cumhurbaşkanı’na hakaret etti ortaya çıkmıştı


Aynı başkan sosyal medyadan paylaşım yapan işçiyi, kendine hakaret ettiği iddiasıyla işten kovmuş


Gaziemir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Uğur İnan Atmaca, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın, sosyal medyadan ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmesini ortaya çıkarmasının ardından bu sefer, Başkan Arda’nın, bir belediye personelini nasıl işten attırdığını ortaya çıkardı. Gaziemir Belediyesi Kültür İşleri biriminde çalışan Z.S. isimli şahsa ihtarname gönderen belediye, Başkan Halil Arda’nın ismi hiçbir yerde geçmemesine rağmen, Z.S.’nin sosyal medya paylaşımında, Belediye Başkanı Halil Arda’yı kast ederek, hakaret ettiği gerekçesi ile iş akdini, Aralık 2019’da sonlandırdı.

Kendine bile belli olmayan
Belediye başkanın ismini ya da resmini kullanmadan kişisel duygularını ifade eden belediye personeline uygun görülenin işten çıkarma olduğunu dile getiren Gaziemir Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Uğur İnan Atmaca, ‘’İşçinin sosyal medya paylaşımında, isim bile geçmemesine rağmen Başkan Halil ardan bunu kendi üzerine alınıp, belediye işçisini, ekmeğinden etmiştir. Ancak kendisinin sosyal medya paylaşımları, isim vererek ayan beyan ortadadır. Belediye Başkanı sosyal paylaşım sitesi facebook aracılığı ile milletimizin manevi değerlerine, şanlı ordumuza, kahraman polisimize, devletimizin başı olan ve halk tarafından doğrudan seçilmiş ilk ve tek Cumhurbaşkanımıza hakarette sınır tanımamıştır. Biz bu hakaret içeren paylaşımları ifşa ettiğimizde belediye başkanı özür dileyeceğine, bir kısım şahısları sosyal medya üzerinden harekete geçirerek, kendi lehine kamuoyu oluşturmaya çalışmaktadır. Buna sadece ‘Yavuz hırsız ev sahibine baskın çıkar’ demekle yetineceğiz. Çünkü söz artık yargınındır. Biz Belediye Başkanı Arda’nın hakaret içeren sosyal medya paylaşımlarını savcılığa teslim ettik’’ dedi.

‘’ Herkes işlediği suçun cezası neyse onu çekecek’’

Başkan Halil Arda’nın işlediği suçun cezası neyse onu çekeceğini dile getiren AK Partili Atmaca, sözün yargıda olduğuna işaret ederek: “Bu saatten sonra her kim milletimizin manevi değerlerine, şanlı ordumuza, kahraman polisimize ve Cumhurbaşkanı’mıza dil uzatır veya hakaret ederse yargı önünde hesap verecektir. Utanılması gereken diğer nokta ise terör suçları dışında kayyım atanması mümkün değil, ancak başkanın çekinceleri var herhalde ‘kişi kendinden bilir işi’ diyoruz. Herkes işlediği suçun cezası neyse onu çekecek! Sonuna kadar takipçisi olacağız” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019