Başkan Sandal, her gün 3 mahalleyi dinleyecek | Ege'de Son Nokta

Başkan Sandal, her gün 3 mahalleyi dinleyecek

Başkan Sandal, her gün 3 mahalleyi dinleyecek

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, meclis üyeleri ve belediye bürokratlarıyla mahalle ziyaretlerine başladı. İlk olarak Mansuroğlu, Adalet ve Manavkuyu mahallelerinin muhtarlarıyla bir araya gelen Başkan Sandal, sorunları dinledi, talepleri aldı. Mahalle sakinlerinin şikayetlerini de dinleyen Sandal, “2 hafta boyunca her gün 3 mahalleyi dolaşarak, Bayraklı’nın 24 mahallesine ulaşacağız. Daha temiz, daha güzel, daha yaşanabilir bir Bayraklı için çalışıyoruz” dedi.

Başkan Sandal’ın mahalle ziyaretleri kapsamında ilk durağı Mansuroğlu Mahallesi oldu. Muhtar Yasemen Yavuzcezzar, özellikle hurdacıların yarattığı kirlilikten şikayetçi olurken, eğlence mekanlarının bulunduğu bölgede yaşanan gürültüye önlem alınmasını istedi. Muhtar Yavuzcezzar ile birlikte mahalleyi dolaşarak sorunları yerinde tespit eden Başkan Sandal, “Eğlence mekanlarının olduğu bölgeyi tıpkı Alsancak Kordon gibi cazibe merkezi yapmak istiyoruz. Bayraklı’da birkaç noktada bu şekilde lokasyonlar oluşturarak, ailelerin gidebileceği nezih mekanlar yaratacağız” dedi.

Başkan Sandal daha sonra Adalet Mahallesi’ne giderek Muhtar Ali Uluç ile bir araya geldi. Mahalle sakinlerinin belediyenin çalışmalarından memnun olduğunu kaydeden Uluç, kentsel dönüşüme yönelik yurttaşların beklentilerini anlattı. Başkan Sandal, tüm kesimlerin fikir birliği yaptığı, kent lehine bir planlama çalışması içinde olduklarını vurguladı. Muhtar Uluç ile birlikte sokakları dolaşan Sandal, yurttaşların sorunlarını dinleyerek, çözümü için bürokratlarına talimat verdi.

 

Başkan Sandal, son olarak Manavkuyu Mahallesi Muhtarı Fatma Ceylan’ı ziyaret etti.  Ceylan, Başkan Sandal’dan kavşak düzenlemeleri ve gençler için sosyal donatı alanları istedi. Bayraklı’yı çocuk ve gençlik kenti yapma hedeflerini her fırsatta dile getirdiklerini belirten Başkan Sandal,  kadınlar için de kooperatif müjdesi verdi. Sandal, “Osmangazi’deki hizmet binamızın karşısındaki ek binayı yeniden düzenliyoruz. Orası kadın kooperatifi üretim yeri ve mutfağı olacak. Bundan sonra bütün sosyal tesislerimizin ihtiyaçlarını bu kooperatif aracılığıyla sağlayacağız. İnternet üzerinden satış için de çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.

Bayraklı’daki 24 mahallenin tamamını ziyaret edeceklerini dile getiren Başkan Sandal, şöyle devam etti: “Bayraklı’da yaşayan tüm yurttaşlarımız daha temiz, daha iyi ve yaşanabilir bir çevreyi hak ediyor. Sorunları biliyoruz ve Bayraklımız için her gün bir önceki günden daha fazla çalışıyoruz. Önümüzdeki 2 hafta boyunca Bayraklı’nın tüm mahallelerinde meclis üyelerimiz ve bürokratlarımızla birlikte muhtarlarımızla buluşup, sorunlarını ve taleplerini not alacağız. Her mahallemizi adım adım dolaşacağız. Bugün 3 mahallemizde incelemelerde bulunduk. Yurttaşlarımızın taleplerini dinleme olanağı bulduk, çözümler ürettik. Daha temiz, daha güzel, daha yaşanabilir Bayraklı için çalışıyoruz.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019