Ak Partili Kırkpınar’dan CHP’lilere Tutarlı Olun Göndermesi | Ege'de Son Nokta

Ak Partili Kırkpınar’dan CHP’lilere Tutarlı Olun Göndermesi

Ak Partili Kırkpınar’dan CHP’lilere Tutarlı Olun Göndermesi

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, CHP gençlik kolları kongresinde gazetecilere yapılan saldırı ile Meis adasında AA Muhabirlerine yapılan tehditlere sessiz kalan bazı CHP’lilerin Tele1’in kapatılmasına gösterdikleri tepkiyi eleştirdi. Kırkpınar, “Siyasetin bir ahlaki ve bir tutarlılığı vardır. CHP’liler maalesef ve bu ahlaka ne bu tutarlılığa haiz olmamışlar” ifadelerini kullandı.


Geçtiğimiz hafta sonu yapılan CHP gençlik kolları kongresinde görevini yapan gazetecilerin darp edilmesinin yankıları halen devam ediyor. Gazetecilere yapılan saldırıya ve bugün Yunanlılar tarafından Meis adasında görevini yapan AA Muhabirlerinin tehdit edilip baskıya uğramalarına sessiz kalan CHP’li bazı vekillere tepki gösteren AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, “ikiyüzlülük üzerine siyaset yapılmaz” diyerek tepki gösterdi.

Kırkpınar açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“İzmir’de CHP Gençlik Kolları kongresinde gazetecilerin darp edilmesine ve AA Muhabirlerinin Meis adasında Yunanlılar tarafından baskı görüp tehdit edilmesine sessiz kalanlar, yaptığı yayınlar ile toplumu defaten kin ve düşmanlığa sevk eden Tele1’in ceza almasına tepki gösteriyorlar.  CHP’li bazı milletvekilleri, görevini yapan gazetecilere yapılanları görmezden gelip yandaş medyalarına nasıl da sahip çıkıyorlar. Yalan, iftira, seviyesizlik ve tarafgirlik üzerine siyaset yapan bir zihniyetten ülke ve millet için hiçbir şey beklenemez.  İkiyüzlülük üzerine de siyaset yapılmaz.”

TÜRKİYE’Yİ GELECEĞE TAŞIMANIN DERDİNDEYİZ

AK Parti olarak Türkiye’yi geleceğe taşımanın gayreti içerisinde olduklarını belirten Kırkpınar, “Biz ülkemizi ve milletimizi düşünerek siyaset yaparken, muhalefet ise bunu engellemek için her yolu mubah görüyor.  Eleştiri yapmak herkesin en doğal hakkıdır. Ancak defalarca milletimizi kin ve nefrete sürükleyen haksız ithamlarda bulunarak kurgu yapan bir yayın kuruluşunun ceza alması üzerine hükümetimizi baskıcı diye eleştirmek, tam manasıyla yalan ve iftiradır. AK Parti; Demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanmış ülkemizde yıllarca sol zihniyet tarafından hiçe sayılan demokrasi ve hukukun üstünlüğünü egemen kılmak için mücadele etmiştir. Bunları görmezden gelen CHP’lilerin yaptığı siyaset değildir.  Azıcık siyaset bilen birisi CHP’lilerin yaptığının siyaset olduğunu söyleyemez. Çünkü siyasetin bir ahlakı vardır. Yalan üzerine, nefret üzerine, düşmanlık üzerine, iftira üzerine siyaset yapılmaz. Siyasetin bir tutarlılığı vardır. Siyasetin bir çizgisi vardır”  dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019