AK Partili Kaya: Gaziemir Belediyesinde Adrese Teslim İhale Yapıldı! | Ege'de Son Nokta

AK Partili Kaya: Gaziemir Belediyesinde Adrese Teslim İhale Yapıldı!

AK Partili Kaya: Gaziemir Belediyesinde Adrese Teslim İhale Yapıldı!

AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Erol Kaya  AK Parti Gaziemir Gurup Başkan Vekili Uğur İnan Atmaca,  Meclis Üyeleri ve Teşkilatı ile birlikte ilçe başkanlığında düzenlediği basın toplantısında   Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’yı ve Gaziemir Belediyesinin 100 günlük performansını eleştirdi.

Başkan Kaya “ 31 Mart yerel seçimler sonrası iş başı yapan mevcut yönetimin ilk yüz günlük dönemde gerçekleştirdiği hiçbir proje olmadığı gibi, var olan hizmetlerin devamı noktasında bir başarı sağlayamadıklarını, kadın sığınma evi yapılması ile ilgili meclis kararı alınmasına rağmen henüz imar planlarında dahi bu projenin yer almadığını söyledi.  Önceki dönemde işe alınmış bazı personellerin tazminatları ödenmeden işten çıkarıldığını belirten  Kaya “ güvenlik soruşturması yapılmadan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü ve Cumhurbaşkanlığı izni olmaksızın özel kalem müdürlüğüne vekaleten atama yapıldığını belirtti. Ayrıca “657 sayılı Devlet Memurlarının sağlıkları ile ilgili almış oldukları hastane raporları dahi, mobing uygulanarak hakem hastanelere yollanmıştır. dedi

Başkan Kaya “Esnafımıza kaldırım işgalleri ile ilgili adeta zulüm yapılmaktadır. Bazı esnaflarımız sürekli taciz edilmekte ve arka arkaya ceza yazılarak iş yerleri adeta kapatılmaya zorlanmaktadır. Bu konu ile ilgili önerge vermiş ve esnaf odası temsilcilerinin de davet edilmesi suretiyle konunun esnaf komisyonuna havalesini istemiş bulunuyoruz. Ancak yönetim bu konuda herhangi bir adım atmamıştır. Dedi.

“Gaziemir adeta kaçak yapı cenneti haline gelmiştir”

Kaçak yapılarla mücadelede izlenen yöntemler eksik ve yanlış olduğunu, Belediyenin asli görevini yerine getirmediği için Gaziemir’in adeta kaçak yapı cenneti haline geldiğini belirten Başkan Kaya sözlerine “Tasarruf tedbirlerinden bahisle birçok harcamada kısıtlamaya giden ve maaşlara cüzi miktarda zam yapan yönetim, konu kendi konforları olunca 2 adet sıfır makam aracı almak ve makam odaları yapmakta tereddüt etmemiştir. Araçların alındığı firmadan resmi hibe yoluyla araba alınabileceğini yönetime iletilmiş ve talebimiz reddedilmiştir. Daha sonra aynı firmadan hangi ihale yöntemiyle alındığı gizliliğini koruyacak şekilde iki araç alındığı bilgisine ulaşılmıştır”

“Adrese Teslim İhale Yapıldı!”

Bugüne kadar parti gurubu olarak verdiğimiz 15 ‘in üzerinde önergeye cevap alamadığı belirten Başkan Kaya “En son yapılan evde bakım hizmetleri ihalesi tam anlamıyla adrese teslim yapılmış, 6 firma dosya almış ancak ihale ilanında yapılan değişiklik ile tek firma yeterlilik sağlamış ve adrese teslim iş yapılmıştır. Bu konuda gerekli müracaatları yaparak ihalenin iptalini istemiş bulunuyoruz. Dedi

Kendi konforları söz konusu olunca makam aracı almaktan geri durmayan yönetim, dar gelirli ailelerin çocuklarına yönelik önemli eğitim hizmetleri veren GAZİGEM’in kapatılması için çalışmaların olduğunu söyledi. AK Partili Kaya “Gaziemir Belediyesinin GAZİBEL ve SARBEL Belediye şirketlerine  müdür atamak için muhalefetimize rağmen oy çokluğu ile yetki almıştır, biz öne çıkan isimlere oy birliği ile karar verilmesini isterdik dedi.

Sn Halil Arda’nın eşi Sn. Deniz Arda’ya belediye içinde  adeta eş başkan gibi davrandığını ve belediyede bir  oda tahsis ettiğini söyleyen ilçe Başkanı Erol Kaya “Son olarak Sarnıç gündüz nüfusu 50.000 in üzerinde olup herhangi bir acil sağlık hizmeti verecek birim bulunmadığını, Sarnıç’ımızı Acil birimi dahil dört ana branşta hizmet verecek toplum sağlığı merkezine kavuşturmak amacıyla Belediye hizmet binasının  tahsis edilmesini talep ettik. Umarız talebimiz olumlu cevaplanır.

Yukarıda belirttiğimiz tüm konuları kamuoyunun takdirine sunuyoruz. Saygılarımızla.” Açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın