AK Partili Karatekin’den Başkan Gümrükçü’ye Menemen Yanıtı | Ege'de Son Nokta

AK Partili Karatekin’den Başkan Gümrükçü’ye Menemen Yanıtı

AK Partili Karatekin’den Başkan Gümrükçü’ye Menemen Yanıtı


‘’Ahmet Piriştina hayatını kaybetti de aday çıkarmadık ya Menemen’de ne oldu?’’

‘’Menemen’de yaşanan hırsızlığa ve yolsuzluğa tabi ki onların seyirci kaldığı gibi seyirci kalamazdık’’

‘’Sayın Gümrükçü bir sorgulama yapacaksa kendi partisini ve Belediye Başkanlarını sorgulasın’’


AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün, Menemen’de yaşanan süreçlerle ilgili yorumuna, ‘’Sayın Başkan Gümrükçü, İBB Başkanı Ahmet Piriştina hayatını kaybettiğinde bizim aday çıkarmamızı demokratik duruş olarak söylerken, Menemen’de öyle olmadığını söylemiş. Peki Gümrükçü, Menemen’de görevden alınan, son dakika ihraç ettikleri partilisi Belediye Başkanın neden tutuklandığını ve niçin görevden alındığını biliyor mu? İki süreci karıştırmamalı, Menemen’de yaşana hırsızlığa ve yolsuzluğa tabi ki onların seyirci kaldığı gibi seyirci kalamazdık ve aday çıkarmamız gerekiyordu ve çıkardık. Sağduyulu Millet İttifakı 3 meclis üyesi de, Menemen’de yaşananlara daha fazla seyirci kalamadı ve meclis seçimlerinde bizim adayımıza oy verdi. Sayın Gümrükçü bir sorgulama yapacaksa kendi partisini ve Belediye Başkanlarını sorgulasın’’ dedi.

<span;>Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün Menemen Belediye’sine yaşanan süreçlerle ilgili yaptığı açıklamaya, AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin’den yanıt geldi. Menemen’de 2 senedir yaşanan yolsuzluklara susanların, Menemenlilerin haklarını gasp edenlere görmezden gelenlerin, bugün yaptıkları açıklamaları talihsizlik olarak belirten Başkan Karatekin, ‘’Belediye Başkanı Sayın Utku Gümrükçü, İzmir Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ahmet Piriştina hayatını kaybettiğinde, parti olarak bizim demokratik bir duruş sergilediğimizi ancak Menemen’de bu demokratik duruşu sergileyemediğimizi belirtmiş. Buradan Gümrükçü’ye iki olay arasında yaşanan farkı hatırlatmakta fayda var. İBB Başkanı Sayın Piriştina, görevi sırasında, hayatını kaybetmesi sonrası Başkanlık seçimi olmuş ve biz de mecliste yapılan seçimde aday göstermemiştik. Menemen’de ise, Sayın Utku Gümrükçü’nün partisi olan CHP’den seçimi kazanan Serdar Aksoy, ‘zimmet ve irtikap’ suçlamalarından dolayı tutuklandığı için görevinden alınıyor. 2 yıl boyunca Menemen’de yaşanan haksızlıkları ve hırsızlıkları Menemen’deki parti yöneticilerimiz ve meclis üyelerimiz her platformda dile getirdiler. Ama CHP yönetimi ve meclis üyeleri bu duruma ses çıkarmak bir yana, yapılan işleri öve öve bitiremedi. Ve gelinen süreçte bizim dile getirdiklerimiz doğru çıktı ve Serdar Aksoy tutuklandı. Bir tane CHP’li de çıkıp, ‘Serdar Aksoy’a haksızlık yapıldı’ diyemiyor. Neden, hepsi de yapılanların farkında. Meclis seçiminde de sağduyulu Millet İttifakı 3 meclis üyesi, Menemen’e yapılan bu haksızlıklar karşında, Cumhur İttifakı adayımız Aydın Pehlivan’a oy verdi’’ dedi.

<span;>Menemen halkının emanet olarak verdiği koltuğu, kirletenler ve bu yaşananlara göz yumanlar bellidir

<span;>‘’Görüldüğü üzere Menemen’de yaşanan olayları ilçe halkı da İzmir halkı da hatta kendileri de bilmektedir.’’ diye sözlerine devam eden AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin, ‘’Hal böyleyken, Sayın Gümrükçü’nün Menemen’de bizim demokratik bir tavır izlemediğimizi iddia etmesi talihsiz bir açıklamadır. Eğer Belediye Başkanlığı koltuğu bir ölüm sonucunda olsaydı, zaten bizim partimiz, seçmenin verdiği karar saygı duyar ve aday çıkarmazdık. Ancak, değerli Menemen halkının emanet olarak verdiği koltuğu, kirletenler ve bu yaşananlara göz yumanlar bellidir. Biz de, Menemen’in haklarına sahip çıkarmak için tabi ki de aday çıkaracaktık ve çıkardık. Kendi meclis üyeleri de, CHP içerisindeki yaşananları görmüş olacak ki, bu görevi bizim daha iyi yapacağımız yönünde oyunu kullanmıştır.  Sayın Utku Gümrükçü, Urla Belediyesi için de, ‘Bir siyasi partinin kazandığı belediye, farklı yollarla başka bir siyasi partiye geçiyor.’ demiş. Orada da bir yargılama süreci oldu ve CHP’nin Belediye Başkanı ‘FETÖ terör örgütü üyeliğinden’ ceza almıştır. Kanunlarımız da ve yasalarımızda ne yapılması açıkça yazılmaktadır.  Olayları çarpıtarak bir mağduriyet yaratma çabası beyhudedir.’’ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019