AK Partili Başkandan CHP’li Purçu’nun imar değişikliği gündemde olan tarım arazisi ile ilgili çıkış | Ege'de Son Nokta

AK Partili Başkandan CHP’li Purçu’nun imar değişikliği gündemde olan tarım arazisi ile ilgili çıkış

AK Partili Başkandan CHP’li Purçu’nun imar değişikliği gündemde olan tarım arazisi ile ilgili çıkış


‘’Sayın Başkan ilçemizi siyasi hesaplarına kurban etmemeli’’

‘’İyi niyetliyseniz roman vatandaşlarımızın yaşadığı İsabey Mahallemizdeki evleri iyileştirin’’


AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Selim Girbiyanoğlu, Belevi Mahallesi cibe mevkiinde, CHP Milletvekili Özcan Purçu’ya ait tarım arazisinin imar değişikliğine yönelik çıkış yaptı. Başkan Girbiyanoğlu, ‘’100 binlik imar planları Büyükşehirin yetkisinde ve 10 yıldır bu planlarla ilgili ilk defa bakanlığa planlar gönderiliyor, görüş soruluyor. Bir yandan şark kurnazlığı yapılırken diğer yandan yasal ve etik olmayan bir yol deneniyor’’ dedi. Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel’in Belevi’nde çadırların mühürlenmesi konusunda geç kaldığını belirten Girbiyanoğlu, ‘’Sayın Başkan çadırlarla ilgili yasaların emrettiği diğer işlemleri hemen yapmalı ve ilçemizi siyasi hesaplarına kurban etmemeli. Çok mu iyi niyetlisiniz? İsabey Mahallemizdeki roman vatandaşlarımızın yaşadığı yerde en az 30-40 tane şartları çok kötü, iyileştirilmesi gereken evler var, buyurun buralara el atın. Roman eylem planına biz de destek verelim’’ dedi.

 

AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Selim Girbiyanoğlu, Selçuk Belevi’ndeki, tarım arazisi üzerinde imar değişikliği ile ilgili açıklama yaptı. Yerel yönetimlerin en temel sorumluluğunun vatandaşlara hizmet etmek olduğunun atlını çizen Başkan Girbiyanoğlu, ‘’Hizmeti sekteye uğratan yerel yöneticiler milletin hafızasına yazıldığı gibi, çektirdikleri eziyet kendi isimlerinin ön ekine de yapışacaktır. Dünya’nın En Güzel Mirası Selçuk İlçemizin Mirasyedi Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel örneğinde olduğu gibi… Peki Sayın Başkan ne yapıyor? Yapmak fiili, inşa etmek anlamını da taşır. Sayın Başkan ne inşa ediyor? Kendilerine ödül koleksiyonu! Yine “asli işlerini unutan” belediye başkanının temelinde yer aldığı bir sorun ile karşı karşıyayız. Selçuk’umuzun gözbebeği Belevi Mahallemizde tarım arazisine yapılması planlanan konutlar için imar değişikliği yine belli kesimlerce manipüle edilmek isteniyor. Tek işi çözümsüzlük üretmek olan yerel yöneticilerimiz, Roman Eylem Planını ve Valiliğin kamu yararı kararını bahane edip bizi kendilerince sıkıştırdıklarını zannediyorlar. Oysa Hükümetimiz milletine rağmen hiçbir karar almamıştır ve almayacaktır. 19 yıllık iktidarımız bunun en büyük ispatıdır’’ dedi.

 

Başkan Sengel ilçemizi siyasi hesaplarına kurban etmemeli

100 binlik imar planlarının Büyükşehirin yetkisinde olduğunu ve 10 yıldır bu planlarla ilgili ilk defa bakanlığa planların gönderildiğini ve görüş sorulduğunu hatırlatan AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Selim Girbiyanoğlu, ‘’Bir yandan şark kurnazlığı yapılırken diğer yandan yasal ve etik olmayan bir yol deneniyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilçemizden kendisiyle görüşmeye giden gruplara Selçuk’un zararına olabilecek bir şeye müsade etmeyeceğini söylemesine rağmen konuyu sürekli gündemde tuttu. Şimdi de topu bakanlığa atıyor. Sayın Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel Belevi’de çadırların mühürlenmesi konusunda maalesef ki geç kaldı. Kurulduğu günün ertesinde çadırları mühürlemiş olsaydı şu an belki de bu çadırlar yıkılmış olacaktı. Sayın Başkan çadırlarla ilgili yasaların emrettiği diğer işlemleri hemen yapmalı ve ilçemizi siyasi hesaplarına kurban etmemeli. Her konuda olduğu gibi bu konuda da sorumsuz davranmayı bir kenara bırakmalı. Zira Selçuklu hemşehrilerim bu anlayışsız yönetimi hak etmiyor’’ dedi.

 

İyi niyeti biz de destekleriz

İyi niyete her zaman destek olacaklarını ifade eden Başkan Girbiyanoğlu, ‘’Fethiye’den, Söke’den, Çanakkale’den, Örnekköy’den buraya getirilen insanlar var, bunun akla uygun hiçbir tarafı yok. Çok mu iyi niyetlisiniz? İsabey Mahallemizdeki roman vatandaşlarımızın yaşadığı yerde en az 30-40 tane şartları çok kötü, iyileştirilmesi gereken evler var, buyurun buralara el atın. Roman eylem planına biz de destek verelim. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın katkı sunması noktasında gerekeni yapalım, bu insanlara yardımcı olalım. Buradan Sayın Özcan Purçu’ya da seslenmek istiyorum. Yerinizi bağışlamayın, zira böyle bir bağış istemiyor Selçuk halkı. Ne yapıyorsanız yapın. Satacaksanız parasını da Selçuk Belediyesine verin, sosyal konutları çoğaltsın, mahalledeki kardeşlerimizin şartlarını iyileştirsin. Malum her defasında kaynak yok diye yakınıyor Sayın Başkan. İlçemiz için iyi bir proje üretti de biz mi destek vermedik?’’ dedi.

 

 

İlçemizin zararına olacak hiçbir şeye müsaade etmeyeceğiz

‘’Kimsenin kuşkusu olmasın. Her bir hemşehrimizin sorunu bizim sorunumuzdur ve o sorunları çözmek için ne yapılması gerekiyorsa da sonuna kadar gereğini yapacağız.’ diye sözlerine devam eden Başkan Girbiyanoğlu, ‘’AK Parti Selçuk İlçe Başkanlığı olarak, bu konu sosyal medyada patlak verdiği ilk günden bu yana teşkilatımızla, Meclis grubumuzla Selçuklu hemşehrilerimizin istemediği hiçbir şeye müsaade etmeyeceğimizi her yerde dile getirdik. Ki bu konu gündeme düşmeseydi belki de oldu bittiye getirecektiniz. Buradan tekrar ifade etmek istiyorum. Herkes müsterih olsun. Bu şehrin bir evladı olarak söylüyorum. İlçemizin zararına olacak, Selçuklu hemşehrilerimizin istemediği hiçbir şeye müsaade etmeyeceğiz ve bu konunun takipçisi olacağız. Selçuklu, Belevili bir birinden değerli hemşehrilerim! Sizin rızanız olmayan hiçbir şeyi kimse size dikte edemez. Sorunların yakında çözüldüğünü hep birlikte görmüş olacağız. Partimizin tüm kadrosu, Vekillerimiz, İl Başkanımız konunun takipçisidir. Her daim sizin yanınızdayız, emrinizdeyiz.’’

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019