AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı | Ege'de Son Nokta

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Başkan Sürekli; “Bu ruh ve şuuru kaybetmeyeceğiz”

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin 4. yılı; Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında; Türk Milletinin iradesine kasteden her ihanetin, her düşmanın hak ettiği cevabı aldığına dikkat çeken Başkan Sürekli; “Milletimiz, tarih boyunca, iradesine ve istiklaline kasteden her girişimin cevabını misliyle vermiştir. 4 yıl önce 15 Temmuz gecesi de o köprüde namluların ucuna iman dolu göğsünü dayayarak kahramanlık destanı yazmıştır. Birlik ve beraberlik şuurumuzun destanlaştığı bu direnişi unutmak mümkün değildir. Bize düşen, bu şuuru büyüterek muhafaza etmektir.”

 

Başkan Sürekli; mesajında şu ifadelere yer verdi; “Sadece darbe değil, bir işgal girişimi olan 15 Temmuz’un ardından 4 yıl geçmiştir. Milletin iradesine, hak ve hukukuna gem vurmak; devleti ele geçirmek için gözünü karartan terör örgütü üyesi FETÖ’cüler, tarihi cevabını yine milletimizin o muazzam iradesinden almıştır. Mazlum ayağa kalkmış, zalim diz çökmüştür. Karanlık ve aydınlık, ihanet ve sadakat arasındaki o köprü; inanan yüreklerin eşsiz zafere şahitlik etmiştir.  Tüm dünya görmüştür ki Türk Milleti; vatanı, devleti ve bayrağı;  iradesi ve hürriyeti ayaklar altına alınmak istendiğinde canını hiçe saymakta bir an dahi tereddüt etmez. Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi; ‘Hiçbir darbe, hiçbir darbe girişimi yapanın yanına kar kalmamıştır. Bundan sonra da kalmayacaktır.’ Önemli olan bizim birlik ve beraberlik şuurumuza sahip çıkarak, milli ruh ve direncimizi korumamızdır. Hep birlikte tuttuğumuz ‘Demokrasi Nöbetleri’ bunun en çarpıcı göstergesi olmuştur. Gece gündüz demeden meydanları dolduran milletimiz; iradesine ve meclisine uzanan kanlı ellere karşı tuttuğu nöbetlerle dosta düşmana gereken mesajı vermiştir. Bu nöbet bitmeyecektir. Bu direniş ve diriliş tarihi; yeni nesillerin de omuzlarında bir nişan ve sorumluluktur. Bizlere düşen; ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ ilan ettiğimiz bu günün anlam ve önemini unutmayacak ve unutturmayacak yeni nesiller yetiştirmektir. Fitneye, fesata, haine geçit vermeden yolumuza ve hedeflerimize kilitlenerek çok çalışmaktır.’’

 

 

Şehitlerimizi minnet ile yad ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum

 

‘’Tarihler boyunca istiklal mücadelesi vererek bağımsız Türkiye’ye, güçlü Türkiye hedeflerine kastedenlere gerekli cevabı veren kahraman şehitlerimize rahmet diliyorum, şehitlerimizi minnet ve saygı ile yad ediyorum.’’ diye sözlerine devam eden AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ‘’Gazilerimize şükranlarımı sunuyor, hayırlı, uzun ömürler diliyorum. Onların emanetine sahip çıkacak; hedeflerimizden şaşmadan, birlik ve dirliğimizden taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019