AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’den 1 Mayıs ‘Emek ve Dayanışma Günü’ mesajı | Ege'de Son Nokta

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’den  1 Mayıs ‘Emek ve Dayanışma Günü’ mesajı

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’den 1 Mayıs ‘Emek ve Dayanışma Günü’ mesajı


Başkan Sürekli; “Emekçilerimiz, başarılarımızın öncüsüdür”

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Mesajında, bir ülkenin ekonomik ve sosyal kalkınması kadar huzur ve barış ortamının tesisinde de emeğin en önemli değer olduğunu belirten Başkan Sürekli, 18 yıldır emeğin hakkını alması, dayanışma ruhunun güçlenmesi için çalıştıklarını söyledi.


 

1 Mayıs’ı resmileştiren ve tatil yapan; tüm politikalarında emekten ve emekçiden yana tavır koyan bir anlayışın temsilcileri olmaktan mutluluk duyduklarını vurgulayan Başkan Sürekli; mesajında şu ifadelere yer verdi; “Tüm dünya ve ülkemiz acımasız bir salgın hastalıkla mücadele ederken, bu kadar anlamlı ve mesaj veren günleri arka arkaya yaşıyor olmamız gerçekten manidar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı, mübarek Ramazan ayı ve şimdi de emeğin ve dayanışmanın gününde bir kez daha idrak ediyoruz ki; birlik ve beraberlik ruhu, bir toplumu, bir ülkeyi ayakta tutan en önemli değer. Bu nedenledir ki, emeğin karşılığını; çalışanlarımızla, sendikalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla işbirliği içinde vermeye çalışan bir anlayışla çalıştık. ‘İşçinin ücretini alın teri kurumadan veriniz’ diyen bir medeniyetin temsilcileri olarak emeğin ve emekçinin yanında olduk. İşçilerimizin ücretlerinin iyileştirilmesi, sosyal haklarının düzenlenmesi ve istihdamın artırılmasına yönelik pek çok destek ve teşvik yarattık. Çünkü biz, tarladan, atölyelere; hastanelerden, fabrikalara kadar gücünü üretimden alan emekçilerimizin, birlik ve dayanışmanın da öncüleri olduklarına inandık.’’ dedi.

 

Bu milletin sahip olduğu en büyük güç, kendi içinde ve alın terindedir

 

‘’Bugün; içinden geçtiğimiz zor döneme de damgasını vuran emeğin her daim savunucusu ve koruyucusu olacağımız bilinmelidir.’’ diyen AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ‘’Sağlık çalışanlarımızın fedakarca ortaya koyduğu çalışma azmi göstermiştir ki; bu milletin sahip olduğu en büyük güç, kendi içinde ve alın terindedir. Dünyanın gıpta ile baktığı başarılarımızın da;  her şartta ayakta kalarak, istikrar ve büyüme hedeflerimizi bir bir gerçekleştirebilmemizin arkasında da işçilerimiz, emekçilerimiz vardır. Bundan böyle de; onlarla omuz omuza ve dayanışma içinde olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Biliyorum ki, en kısa sürede güzel günlerde birlikte olacak, hep birlikte çok daha güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyor; her birinin emekleri ve alın teri önünde saygı ile eğiliyorum.’’ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019