AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; “Teşkilatımız, var gücüyle mücadelenin içinde” | Ege'de Son Nokta

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli;  “Teşkilatımız, var gücüyle mücadelenin içinde”

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; “Teşkilatımız, var gücüyle mücadelenin içinde”


AK Parti İzmir İl Başkanlığı; koronavirüsle mücadele ve tedbirlerle ilgili yürüttükleri çalışmalar kapsamında parti teşkilatlarını diri tutarken, özellikle mahalle muhtarlarını sürece yoğun biçimde dahil eden atımlar atıyor.  İl Başkanlığı’nın koordinasyonunda tüm İl Yönetim Kurulu’nun yoğun mesaisi ile 1294 mahalle başkanı ile birlikte 1294 muhtarın arandığını belirten Sürekli; “Teşkilatın uç beyleri mahalle başkanlarımız ise, devletimizin uç beyleri de muhtarlarımızdır. Onların bu sürece aktif katılımı, salgınla mücadelemizi ve aldığımız tedbirleri daha etkin kılmaktadır. Muhtarlarımız, mahallelerimizi en iyi tanıyan, vatandaşla aramızdaki en sağlam köprülerimiz. Hepsine sürece koydukları katkılar için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.


 

Tüm AK Parti ilçe teşkilatlarının da aktif bir biçimde sürece dahil olduğunu vurgulayan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli;  ilçe başkanlıklarının şu ana kadar 190 bin 65 yaş altı, 35 bin de 65 yaş üstündeki üye ile birebir görüşmeler yaptığını belirtirken, şehit ailelerine de tek tek ulaşıldığını ve ihtiyaçlarının karşılanması için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.

 

Tüm kesimlerin eli, taşın altında..

Şu ana kadar binlerce görüşme yaptıklarını, bilgi alışverişinde bulundukları bu görüşmelerde, toplumun tüm kesimlerinde salgınla mücadele noktasında önemli bir sorumluluk duygusu bilinçle karşılaştıklarını söyleyen AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, sözlerini şöyle sürdürdü; “Şu ana kadar, il yönetimi olarak bin 294 muhtarımızla görüştük. Mahallelerine ilişkin tespit ve önerilerini alarak; Valiliğimiz üzerinden yürütülen yardım, destek çalışmaları ile ilgili bilgiler verdik, ilgili kurumların yönlendirilmesi, paylaşımların artmasına gayret gösterdik. Gördük ki; yaşadıkları yere hakim olan, günlük hayatın bazı durumlarında vatandaşımıza uzanan ilk ve son el olarak muhtarlarımızın çabası da çok büyük. Tüm kesimlerin eli taşın altında. Bu umudumuzu daha da artırıyor. Muhtarlarımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Çünkü, büyük bir sorumluluk duygusu ile emek veriyorlar. Biz onların misyonlarını her zaman kabul ettik ve kendilerini destekledik. Şimdi de el birliği ile bu sıkıntılı süreçte halkımızı doğru bilgilendirmek ve dertlerine çare olmak için çalışıyoruz.”

 

225 bin üyemizle birebir iletişim kurduk..

Başkan Sürekli, mahalle başkanları ile oldukça verimli bir bilgi transfer sistemi oluşturmalarının yanı sıra, üyelerine de birebir ulaştıklarını söyleyerek, ‘’Şu ana kadar; İlçe Başkanlıkları üzerinden 65 yaşın altında 190 bin, 65 yaş üstü 35 bin üyemizle görüştük. Koronavirüs ile mücadele sürecine ilişkin gerek ülke geneli gerekse İzmir çalışmalarıyla ilgili bilgilendirmeler yaparak, görüş ve önerilerini aldık. Her birini; kurallara uyulması konusunda hassasiyet göstermeleri gerektiği ile ilgili uyardık. Biz, bilindiği üzere, mahalle başkanlıklarımızı çok önemsiyoruz. Bu nedenledir ki ‘uç beyi’ dediğimiz bin 294 mahalle başkanımız ile aktif bir bilgi paylaşım ağı oluşturduk. Her ilçemizin teşkilat başkanı, mahalle başkanı ve ilgili il yöneticimizin sac ayağı olduğu bu uygulama ile bilgilendirme ve uyarılarımızı sıcağı sıcağına paylaşabiliyoruz. Bu sürece, Genel Merkez Yöneticilerimiz ve İzmir milletvekillerimiz de dahil oluyor. Bu salgın hastalığı alt etmenin yolları ve formülünü hep birlikte hayata geçirmek, vatandaşlarımızın mağdur olmaması için çalışıyoruz. Ne mutlu ki; öngörülü bir planlama ve yerinde kararlarla meseleye neredeyse sıfır hatayla sahip çıkan bir merkezi idare söz konusu. Bizlere ise, bu sağlam ve kararlı adımlara eşlik etmek, halkımızı üzerine düşeni yapması için teşvik ederek; darda olan vatandaşlarımızın yanında olmak. İnşallah, az kaldı diyoruz. İnşallah bu gayret; bize çifte bayram getirecek.” dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019