AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; “ Hizmette, öncelik ve öngörü önemli…” | Ege'de Son Nokta

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli;  “ Hizmette, öncelik ve öngörü önemli…”

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; “ Hizmette, öncelik ve öngörü önemli…”

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin “Gönül Seferberliği” kapsamındaki buluşmalarında bu haftaki durağı Çiğli ve Aliağa oldu. Sürekli; Belediye Meclis Üyeleri ile bir araya gelerek yatırım planlarını değerlendi;  belediye ve hükümet çalışmalarını masaya yatırdı. Aliağa ziyaretlerini MHP İl Başkanı Veysel Şahin ve MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu ile birlikte gerçekleştiren Başkan Sürekli; “Gönül seferberliğimiz, gönül ve hizmet birlikteliğimizi güçlendirerek devam ediyor. Çiğli’mize TOKİ müjdesi ile gittik. Aliağa zaten Cumhur ittifakının en güçlü kalelerinden; başarılı yerel idarelerinden biri. Bölgeye yaptığımız yatırımlar sürecek. Hizmette öncelik ve öngörü önemli. Her iki ilçemizin de yatırımları bu bakış açısıyla planlanıyor.” diye konuştu.

 

 

Çiğli’ye kentsel yatırımlar sürüyor…

Çiğli ve Aliağa’da meclis üyeleriyle yaptığı toplantıların yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşları, meslek odaları temsilcileri ve vatandaşlarla da bir araya gelen AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; Çiğli’de kentsel yatırımların hız kazanacağını müjdeledi. TOKİ’nin çağdaş kentler yaratma alanındaki başarılı yolculuğunda Çiğli için yeni adımlar atacağını söyleyen Sürekli şunları söyledi; “Çiğli Anadolu’nun minyatürü gibi. Göçle gelişen, her rengi taşıyan ve kabına sığmayan bir ilçe. Pek çok sorunu var. Öteki muamelesi yapmadan yıllardır hizmet ediyor, önemli yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde, İzmir Milletvekilimiz, Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile görüştük. Çiğlili hemşerilerime verdiğimiz toplu konut sözünü yerine getirmek için çalışıyoruz. İlçe halkının toplu konut ihtiyacı için TOKİ bugüne kadar çalışmalar yaptı. Bakanımız gündeme aldı. Yeni projeler çok yakında halkın huzuruna çıkacak. Kentsel dönüşüm de yeniden gündemde. Bakanımız yerinin tespiti için gerekli talimatı verdi. Millet Bahçesi projesi de Bakanımız tarafından gündeme alındı. Kısa sürede başlanacak ve hayata geçecek. Şehirlere ve halkımıza hizmette öncelikler ve öngörü önemli. Çünkü sorun çözen, gelişimin önünü açan kalıcı eserleri ancak bu bakış açısıyla bırakabiliyorsunuz.”

 

 

Aliağa, lokomotif güç…

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; Cumhur İttifakı’nın yerel yönetiminde olan Aliağa programını MHP İl Başkanı Veysel Şahin ve MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu ile birlikte gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Serkan Acar’ı ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkanlar; ilçenin Cumhur İttifakı farkını yaşayan bir kent olduğuna dikkat çekti. Başkan Sürekli; açıklamasında Aliağa’nın yarattığı katma değerin yatırımlarla karşılık bulmaya devam edeceğini söyleyerek; “Sadece İzmir ve bölgemizin değil, ülkemizin lokomotif güçlerinden biri. Türkiye’nin en büyük 100 sanayi kuruluşunun 16’sı Aliağa’da. 45 bin kişiyi istihdam ediyor. 2019 yılında İzmir’in sanayi bölgeleri ile çeşitli ilçelerinde teşviklerimizden yararlanarak yatırım yapan yerli ve yabancı firmalar sayesinde yaklaşık 2 bin kişiye daha istihdam olanağı sağladık. Sadece Aliağa’da 2019 yılında 70 milyon dolarlık yatırım yapılırken yaklaşık bin kişiye de iş kapısı açılmış oldu. ” diye konuştu.

 

 

 

 

Bakırçay önemli potansiyel taşıyor…

Bakırçay bölgesinin her alanda önemli bir potansiyel taşıdığına dikkat çeken Başkan Sürekli; sözlerini şu ifadelerle sürdürdü; “Bölgeye yıllardır yarattığı katma değeri artıracak yatırımlar yapıyoruz. Kuzey Ege Otoyolu bunun en son ve çarpıcı örneği. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle açtığımız otoyol, hem İzmirli hemşerilerimizi hem de bölge sanayini rahatlatan ihtiyaca yönelik büyük bir proje. Çandarlı’ya ulaşım 40 dakikaya indi. Foça ve Dikili gibi turizm bölgelerine ulaşım soluk aldı. Aliağa’da faaliyet gösteren ALOSBİ, Petkim, Tüpraş gibi dev yapıların ve diğer büyük sanayi tesislerinin ağır tonajlı transferlerinde büyük avantajlar sağlanmış oldu. Çaltılıdere’de 9 Eylül Üniversitesi’ne bağlı  “meslek hastalıkları hastanesi” yatırımı için çalışmalarımız sürüyor. 240 yataklı bir hastane olması planlanıyor. Meslek hastalıklarının tedavisi için, özellikle yanık ünitesi ve mikrocerrahisi olmak üzere birçok yeni ünite ve tıbbı cihazlar olacak.” diye konuştu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019