AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; “Ayırmıyor, kayırmıyor, ötekileştirmiyoruz!” | Ege'de Son Nokta

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli;  “Ayırmıyor, kayırmıyor, ötekileştirmiyoruz!”

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; “Ayırmıyor, kayırmıyor, ötekileştirmiyoruz!”

AK Parti İzmir Teşkilatları; İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin katılımıyla 15 aylık yerel yönetim sürecini ve yatırımları masaya yatırıyor. Gönül seferberliği kapsamındaki ziyaretlerinde ilçe ilçe dolaşarak Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin yanı sıra meclis üyeleri ile de bir araya gelen Başkan Sürekli; Kınık, Bergama ve Dikili’deki bazı yatırımlarla ilgili yerinde bilgi aldı. Cumhur İttifakı olarak aldıkları iki ilçe kadar Dikili’de de önemli adımlar attıklarını söyleyen Sürekli; “Biz bir iş yaparken; kayırmıyor, ayırmıyor, ötekileştirmiyoruz. Yerel yönetimi bizde olsun olmasın her ilçemize eşit yaklaşıyoruz. Elle tutulur, somut işlerle yöre halkına nefes aldıracak, o bölgeyi geliştirecek proje ve yatırımlar üretiyoruz.  İzmir’in her köşesine dokunuyoruz, halkımızı dinliyoruz. AK Parti’nin farkı budur; hakimiyet kurmaz, hizmetkarlık yapar.” diye konuştu. Başkan Sürekli; Kınık ve Bergama’daki yatırımların hız kazanarak sürdüğünü dile getirdi.

Kınık’a müjdelerle geldik…

 

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; Cumhur İttifakı’nın aldığı Kınık, Bergama’nın yanı sıra Dikili’de Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve meclis üyeleri ile bir araya geldi. 15 aylık yerel yönetim hizmetlerini değerlendiren ve merkezi hükümetin bazı yatırımlar hakkında bilgi alan Başkan Sürekli; “AK Parti, 18 yıldır milletimizin, şehirlerimizin ihtiyacına yönelik, vizyonu olan işler yapıyor. Bu İzmir için de böyle. 2019 Yerel Seçimlerinde yeniden AK Belediyecilik diyen Kınık ilçemiz, 10 yıl sonra yeniden AK Parti diyen Bergama bunun en çarpıcı örnekleri. Kınık’ın kendisi ve bütçesi küçük ama Başkanımız Sayın Sadık Doğruer’in hizmet anlayışı ve adımları büyük. Gerçekten örnek işlere imza atıyor. Birlikte gerçekleştirdiğimiz Bakanlık ziyaretlerimizden müjdelerle döndük. Taleplerimize olumlu karşılık aldık. Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız halı saha, Kınık Gençlik Merkezi taleplerimize; Çevre şehircilik Bakanlığı’mız belediye ekipmanları hibe ve Güneş Enerji Sanrtali başvurumuza olumlu yanıt verdi. Ayrıca, ilçemizin telefon alt yapısının iyileştirilmesi ve internet çalışmaları hızlandırılacak. İçişleri Bakanlığımız, ilçede bir jandarma karolu yapma sözü verirken; TOKİ 2’inci etap talebimiz de karşılık buldu.’’ dedi.

AK Parti farkı:

Hâkimiyet kurmaz, hizmetkârlık yapar…

 

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ve meclis üyeleriyle de bir toplantı gerçekleştiren AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; “Başkanımız herkesi kucaklayan, her kesimle koordineli bir belediye başkanlığı sergiliyor. Bergama Ticaret ve Ziraat Odası Başkan ve yöneticilerimizle de bir araya geldiğimizde de gördük ki; başarılı bir yerel yönetim tüm dinamikleri harekete geçiren, onlarla birlikte ve sonuç odaklı üreten bir anlayışla mümkün. Biz bir iş yaparken; kayırmıyor, ayırmıyor, ötekileştirmiyoruz. Yerel yönetimi bizde olsun olmasın her ilçemize eşit yaklaşıyoruz. Elle tutulur, somut işlerle yöre halkına nefes aldıracak, o bölgeyi geliştirecek proje ve yatırımlar üretiyoruz. AK Parti’nin farkı budur; hâkimiyet kurmaz, hizmetkârlık yapar. AK Belediyeciliğin Bakırçay’da yarattığı bu rüzgârla, ilk seçimde Dikili, Foça ve Menemen ilçelerimizin de bizden yana tercih kullanacağına inanıyorum. ” diye konuştu.

İhtiyaca yönelik, vizyonu olan işler…

 

‘Gönül Seferberliği’ne  ‘Yatırım Seferberliği’ni de eklediklerini; bu 3 ilçedeki çalışmaların da hız kazandığını söyleyen AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ilçe yatırımları ile ilgili bilgiler verdiği açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü; “Kim ne derse desin; kim hangi kılıfı bulursa bulsun yaptıklarımız da yapacaklarımız da ortada. Halkımız görüyor. 3 bin yıllık tarihi ile bölgenin odak ilçelerinden Bergama’da Selinus Antik Kanal Restorasyonu, Millet Bahçesi gibi iki büyük proje hızla devam ediyor. Kuzey Ege’nin parlayan yıldızı Bergama dünyayla buluşacak. İlçemizde; TOKİ’nin ve öğrencilerimiz için 500 kişi kapasiteli yurdumuzun temeli atıldı. Bergama girişinden Kınık karayoluna bağlayan Çevre Yolu İhalesi tamamlandı ve inşaatına başlandı.1 yıl içinde tamamlanacak, ulaşım nefes alacak. Bergama’da doğalgaz çalışmaları 2021’de tamamlanacak inşallah. Eylül ayında Aliağa-Bergama arasında 45 km boru hattı döşenecek. Dikili Devlet Hastanemizin yapım ihalesi 19 Haziran’da gerçekleştirildi. İnşallah en kısa zamanda hayata geçecek. Dikili Balıkçı Barınağı projesi ihalesi yapıldı ve şuanda yapım ihalesi sürecinde. Dikili Tarım İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi için katılımcıların talebi alınıyor. Öngörülenin 4 katı talep geldi. Hayata geçmesi ile Dikili’de ve bölgede büyük oranda istihdam sağlamış olacağız.’’

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019