AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli “Acımız büyük. Hesabı sorulacak!” | Ege'de Son Nokta

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli “Acımız büyük. Hesabı sorulacak!” 

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli “Acımız büyük. Hesabı sorulacak!” 


AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İdlib’de 33 Türk askerinin rejim güçlerinin hava saldırısı sonucu şehit düşmesinin ardından bir mesaj yayımladı.


 

 

Başkan Sürekli, şehit haberlerinin Türk milletinin yüreğine bir ateş gibi düştüğünü, karşılığının verilmeye başlandığını ve bu hunharlığın hesabının mutlaka sorulacağını belirtti.  Saldırgan katil rejim güçlerinin en ağır şekilde vurulduğunu ve vurulmaya devam edileceğini söyleyen Sürekli, Türk Ordusuna yönelik bu alçak saldırının uluslararası arenada topyekün bir duruşla karşılık bulması için görüşmelerin başladığını ve Türk Milletinin her zamankinden daha sıkı kenetlenmesi gerektiğini söyledi.

 

 

 

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu hain saldırıda şehit düşen askerlerimizin acısı, hepimizin yüreğini yaktı. Bu gözü dönmüş katillerin bu alçakça saldırısının karşılığı elbette ağır olacaktır.  33 şehidimizin yüreklerimize düşürdüğü ateş öyle büyük ki…Kelimeler kifayetsiz kalıyor. Hepsine Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine sabır, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum.

 

 

 

Dualarımız, milli güvenliğimiz için Suriye topraklarında canı pahasına terörle mücadele eden kahraman mehmetçiklerimizledir. Türkiye Cumhuriyeti topraklarına ve milletimize sirayet eden terör illetini durdurmanın ve ülkemiz için tehdit olmaktan çıkarmanın tek yolu silahlı kuvvetlerimizin buradaki mücadelesindeki kararlılığıdır. Mutabakat tanımayan, uluslararası hukuku çiğneyen bu kalleşliğin yine uluslararası bir tepki ve yaptırım zemini sağlanarak cezalandırılması gerekir. İlgili bakanlıklarımız bu konudaki istişarelerini sürdürmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bulunduğu coğrafyanın huzur ve güvenliğinin tek adresidir. Karşısına hangi kirli ve kanlı hesap çıkarsa çıksın baş edebilecek güçtedir. İdlib’de ciğerimizi yakanlara da hesabı misliyle sorulacaktır. Şimdi bize düşen tarih boyu verdiğimiz tüm bağımsızlık mücadelelerinde olduğu gibi, hainlere karşı tek vücut olmak, acımızı paylaşarak azaltmaktır. Hiçbir provokasyona mahal vermemek elzemdir. Zaman devletimizin ve askerimizin yanında olma zamanıdır.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019