AK Parti İzmir ‘Gönül Seferberliği’ne Hızlı Başladı… | Ege'de Son Nokta

AK Parti İzmir ‘Gönül Seferberliği’ne Hızlı Başladı…

AK Parti İzmir ‘Gönül Seferberliği’ne Hızlı Başladı…

İl Başkanı Kerem Ali Sürekli;

“Biz hiç günü kurtaran olmadık!”

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ‘Gönül Seferberliği’nin ilk adımına Yarımada ile başladı. Karaburun, Çeşme ve Urla ilçelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Sürekli; esnafı ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerini de ziyaret etti. İlçe belediyelerindeki meclis üyeleri ile de toplantılar yapan Başkan Sürekli; “Pandemiyle mücadelemizde finale geldik. Ama daha bitmedi. Biz hiçbir zaman günü kurtaran, dokunmadan, masa başında siyaset yapan bir parti olmadık. Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla; gönül seferberliğimize yarımada ilçelerimizden başladık. Amacımız, sürecin izlerini yerinde görmek, hemşerilerimizin, genel ve yereldeki sorunlarını tespit ederek çözüm üretmek.” diye konuştu.

 

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; hükümetin, salgın hastalığın izlerini yok etmek ve normalleşme süreci için başta ekonomik olmak üzere tüm adımları tek tek attığını belirterek; yerelde de teşkilat olarak yoğun bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Ziyaret ettiği ilçelerde yerel sorunları da masaya yatıran Sürekli, Çeşme ziyaretinde;  belediyenin Şifne Mahallesi’ndeki dere için halkın mağduriyetine ve verilen sözlere rağmen bir adım atmadığını vurgulayarak; “Çeşmelilerin sağlığı ile oynamayın ve arıtma tesisini yapın!’’ sözleriyle çağrıda bulundu.

18 yılda çok iş yaptığımızı dünya da öğrendi…

Gönül seferberliğini turunun ilk adımında, ilk olarak; Karaburun İlçe Teşkilatı ve meclis üyeleri ile buluşan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Ok’u ziyaret ederek esnafla bir araya gelen Başkan Sürekli; Karaburun’daki etkili çalışmaların devamını istedi. İkinci durağı Çeşme’de, Manisalılar Derneği’ni ziyaret eden AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ayrıca TOKİ Derneği, Erzurumlular ve Sivaslılar Derneklerinin üyeleri ile de buluştu. Yaptığı konuşmalarda; Türkiye’nin pandemi sürecinde başarılı bir sınav verdiğini dile getiren Başkan Sürekli, “AK Parti hükümetlerinin 18 yılda yaptığı yatırımları Türkiye biliyordu; bu süreçte tüm dünya öğrendi. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, ilgili kurumlarımızın hızlı ve yerinde müdahalesi ile başarılı olduk. Şimdi; milletimizin tüm kesimleri ile bir araya gelerek görüş ve taleplerini alıyoruz. Vatandaşımızla devletimiz arasında köprü olmaya devam edeceğiz.’’ dedi.

Biz diğer ülkelerden pozitif olarak ayrıldık…

Urla’da da ilçe teşkilatı ve meclis üyeleri ile bir araya gelerek bir yıllık çalışmalarını değerlendiren AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; konuşmasında şunları kaydetti. “Bir yandan Pandemi ile mücadele ederken, diğer yandan hizmet ve yatırımlarımızı hayata geçirdik. Şehir Hastanelerimizi açmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin kullandığı enerjinin yüzde doksanı, yerli ve yenilenebilir enerji oldu. Artık dışa bağımlılıktan kurtuluyoruz. Açıklanan ekonomi paketinde; ev, taşıt ve sosyal krediler piyasaya da ayrı bir canlılık katacak. İlk çeyrekte büyüme rakamlarında Dünya birincisi olduk. Bütün Dünya’da koronavirüs vardı, biz onlardan pozitif ayrıldık. İkinci çeyrekte tabi diğer ülkelerde olduğu gibi bizde de küçülme olacak ama diğer ülkelere nazaran daha az. Ama üçüncü ve dördüncü çeyrekte büyüme pozitif yönlü olacak. Tarım üretimini, ağır ve temel sanayilerimizi hiç durdurmadık. Bu süreçte; 5 buçuk milyon vatandaşımıza bin TL yardımda bulunduk.”

 

Çeşme’nin sağlığı ile oynamayın!

 

Meclis üyeleriyle değerlendirme ve istişare toplantılarını yoğun olarak sürdüreceklerini belirten Başkan Sürekli, Çeşme görüşmelerinde de yerel sorunları masaya yatırdı. Sürekli; Şifne Mahallesi’nde yapılması gereken arıtma tesisi ile ilgili çağrıda bulanarak şunları söyledi; “Çeşme’nin ve Çeşmeli hemşerilerimizin lehine her çalışmanın arkasındayız. Çeşme’nin sağlık konusunda endişe ettiği dere meselesini daha önce Büyükşehir’e iletmiştik. Son kez buradan çağrımızı yineleyelim. Şifne Mahallesi’nde, çevre kirliliğine yol açarak, özellikle yaz aylarında sineklerin çoğalmasına sebep olan derenin ıslahı, ilçe belediyesine yapılan tüm çağrılara rağmen gerçekleştirilmemektedir. Ciddi bir sağlık tehdidi olarak görmezden gelinen bu sorun acilen çözülmelidir. İZSU devreye girmeli ve bu tesis hemen yapılmalıdır.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019