110 Bin Teknoloji Çalışanına Ev Hapsi | Ege'de Son Nokta

110 Bin Teknoloji Çalışanına Ev Hapsi

110 Bin Teknoloji Çalışanına Ev Hapsi


110 bin teknoloji çalışanına corona virüs hapsi
ABD’de teknoloji devleri corona virüs vakalarının yoğun olarak görüldüğü Washington eyaletinde bulunan çalışanlarının evden çalışmasını istiyor. Eyaletin Seattle şehrinde çalışanlarının evde kalmasını isteyen ve evden çalışmalarını isteyen şirketlere Amazon, Facebook ve Microsoft’un ardından Google da katıldı. Buna göre yaklaşık 110 bin bilişim ve teknoloji personeli evlerinde corona virüs nedeniyle mahsur durumda bulunuyor.


Google’ın çatı şirketi Alphabet , ABD’nin Seattle şehirinde corona virüs nedeniyle vakaların artmasının ardından bölgedeki çalışanlarının evden çalışmalarını öneren Amazon, Facebook ve Microsoft’a katıldı. Washington eyaletinde yer alan Seattle corona virüsün en yoğun görüldüğü bölge olma özlelliğini koruyor. Bölgede salgın nedeniyle 11 kişi yaşamını yitirdi vaka sayısı ise 70’e ulaştı.

Google sözcüsü, söz konusu kararın şirketin kamu sağlığı yetkililerine danıştıktan sonra aldığını açıkladı.

AMAZON, FACEBOOK VE MİCROSOFT’TAN EVDEN ÇALIŞMA KARARI

Merkezi Seattle’da bulunan Amazon, South Lake Union ofis kompleksindeki bir çalışanın geçen Salı günü corona virüse yakalanmasının ardından bölgedeki tüm çalışanlarından ay sonuna kadar evden çalışmalarını istemişti. Facebook ise 9 Mart’a kadar Seattle ofisini kapatacağını açıklamıştı.

110 BİN ÇALIŞAN EVE HAPSOLACAK

Teknoloji devlerinin Seattle’daki çalışanlarının eve kapanmasının yaklaşık 110 bin kişiyi etkileyeceği düşünülüyor.Microsoft ve Amazon’un her biri bölgedeki merkezlerinde 50 binden fazla kişiyi istihdam ediyor. Bununla birlikte Seattle’da Facebook’un 5 binden fazla, Google’ın ise yaklaşık 4 bin 500 çalışanı bulunuyor.

Seattle’da sağlık yetkilileri, şirketleri; çalışanlarının mümkün olduğunca evden çalışmalarına, toplu taşımada yoğunluğu hafifletmek ve büyük toplantılardan kaçınmak için bu yönlerde karar almalara teşvik ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Egedesonnokta Tüm Hakları Saklıdır © 2019